Arshenic prezentuje ostatni z zapowiadanych utworów. Gościnnie – Michał Jelonek

 

Właśnie poznaliśmy kolejny utwór, który, zgodnie z obietnicą, zespół Arshenic regularnie publikuje na swoich kanałach. Tym razem do współpracy zespół zaprosił gościa specjalnego – Michała Jelonka!

 

Trójmiejska formacja Arshenic ostatnie tygodnie ciężko pracowała. Zespół stworzył nowe utwory, które obiecał udostępniać fanom w każdy pierwszy piątek danego miesiąca. W czerwcu poznaliśmy kawałek „Bloodsucker” (posłuchać możecie tutaj). Na początku lipca przyszła pora na „eXtraTerRestrial” (posłuchajcie tutaj). Sierpień z kolei to dosyć mroczny „Goat” (zerknijcie tutaj).

Jak zdradza zespół, każdy z kawałków różni się od siebie zarówno stylistyką jak i ciężarem. Dla tych, którzy znają ostatnią płytę „Final Collision” nie będzie to jednak zaskoczeniem. Arshenic tworzy różnorodne kompozycje, nawiązując do alternatywnego metalu, nordyckiego folku, dark rocka, metalcore’u, czy numetalu. Zapowiadane utwory wykorzystują niestandardowe metrum, które nadało im progresywnego brzmienia. Jest to celowy zabieg, formacja chciała bowiem stworzyć coś nowego, zaskakującego dla słuchacza.

Wrzesień przyniósł nam utwór „Lucid”. Co tutaj znajdziemy? Progresywne metrum, wielowarstwowe wokale nawiązujące do nordyckiego folku w stylu zespołów takich jak Wardruna, czy Eivor i wpadający w ucho refren z metalcoreowymi gitarami. Ciekawym dodatkiem są tutaj skrzypce, które gościnnie dograł Michał Jelonek. Ciekawi efektu końcowego?

Utwór dostępny jest również w serwisach streamingowych!

Arshenic – Lucid