Finał Bloodstock Metal 2 The Masses coraz bliżej

Już w najbliższą sobotę, w chorzowskiej Leśniczówce, odbędzie się finał polskiej edycji Bloodstock Metal 2 The Masses. Po kilku miesiącach eliminacji, ostatecznie wybrano sześciu wykonawców.

Miyasis to warszawski zespół, który powstał w 2022 roku. Każdy z jego aktualnych członków jest głęboko zaangażowany w proces tworzenia kompozycji, czego zwieńczeniem jest wydana 25 kwietnia ubiegłego roku debiutancka płyta pod tytułem „Chaos Collusion”. Inspiracje zespołu to zarówno nowoczesne metalowe brzmienia, deathcorowi i death metalowi giganci, ale także i
klasyczne już zespoły. Wypadkową tych wpływów jest styl Miyasis, obfitujący w agresywne riffy i growle, ale także i momenty muzycznego oddechu

Semprah to ekipa z Bielska-Białej, od 2021 aktywny na scenie muzycznej. Wykonuje muzykę z pogranicza death, która cechuje się mocnymi riffami, pędzącą sekcją rytmiczną i agresywnym kobiecym growlem. W listopadzie 2023 wydali swój debiutancki album „Infernal Claws”

Sunday at 9  to założona w 2020 roku, trójmiejska kapela wykonująca muzykę wpisującą się w ramy szeroko pojętego metalu, z wyraźnymi wpływami groove metalu i metalu progresywnego. Na początku roku 2024 wydali długogrającą debiutancką płytę – „Chosen, Obeyed, Forgotten”; będącą muzycznym i lirycznym wyrazem sprzeciwu i obrzydzenia wobec dążenia do władzy i elitaryzmu.

Morrath – to oldschoolowo deathmetalowe kommando z południa Wielkopolski, założone w 2020 przez członków thrashowego Prowlera. Stawiają na brutalność i mocne riffy, nie zapominając o rozbudowanych partiach solowych oraz nieoczywistych zabiegach kompozycyjnych. Rok temu wypuścili pierwszy pełny album „Centuries of Blindness”, który zebrał pochlebne recenzje i otworzył drzwi do wielu koncertów.


MISSCORE – zespół z Lubrzy (okolice Opola), którego aktualny skład uformował się na początku 2023 roku. W marcu 2024 zespół wydał długogrającą płytę „DROWN”. Jest ona podsumowaniem wieloletniej pracy zespołu, zawierające w sobie doświadczenia, marzenia i przeszłość członków grupy, a charakteryzuje się ciężkim, core’owym brzmieniem połączonym z melodyjnością czystym kobiecym wokalem.

Prey of Monsoon to płocki skład powstały w 2021 roku. Łączą elementy deathcore’a i technicznego death metalu, tworząc muzykę oscylującą pomiędzy szybkimi riffami a miażdżącymi breakdownami. Debiutancka EP-ka grupy, zatytułowana „;Prey of Monsoon” miała premierę 19 lipca 2021 roku a materiał został w całości napisany podczas pandemii. W tekstach zespół odnosi się do aktualnych problemów środowiskowych i społeczny

Jak widzicie, zespoły są naprawdę świetne. Jury, pod przewodnictwem Paula Speckmanna (Master) nie będzie miała łatwego wyboru.

Poza częścią konkursową na scenie pojawią się m.in Dragon, Lyrre czy UKĆ. Gwiazdą wieczoru będzie Master.