Arshenic – premiera nowego utworu „Bloodsucker” oraz zapowiedź trzech kolejnych kawałków

 

Dzisiaj premiera nowego utworu zespołu Arshenic. Jest to pierwszy z czterech zapowiedzianych, które formacja wyda wspólnie z amerykańską wytwórnią DI Records.

 

Trójmiejska formacja Arshenic nie próżnuje! Zespół ostatni wolny czas spędził na tworzeniu i już w sieci posłuchać możemy pierwszy z zapowiedzanych do tej pory czterech kawałków. Utwory będziemy poznawać w każdy pierwszy piątek nadchodzących kilku miesięcy.

Każdy z utworów różni się od siebie zarówno stylistyką jak i ciężarem. Dla tych, którzy znają ostatnią płytę „Final Collision” nie będzie to jednak zaskoczeniem. Arshenic tworzy różnorodne kompozycje, nawiązując do alternatywnego metalu, nordyckiego folku, dark rocka, metalcore’u, czy numetalu.

Zapowiadane utwory wykorzystują niestandardowe metrum, które nadało im progresywnego brzmienia. Jest to celowy zabieg, zespół Arshenic chciał bowiem stworzyć coś nowego, zaskakującego dla słuchacza. Poniżej możemy posłuchać już pierwszy utwór – „Bloodsucker”. Jest to energetyczny, rockowo – metalowy kawałek. W puncie kulminacyjnym zmienia się w progresywną balladę o post rockowym vibie, a wokal nawiązuje do klasyki i musicalu. W efekcie mamy jedyny w swoim rodzaju utwór, który nie tylko momentalnie wpada w ucho, ale i zaskakuje swoją formą.

Arshenic – Bloodsucker

 

Zespół Arshenic już zapowiedział kolejne 3 utwory, który, zgodnie z zapowiedzią, będziemy poznawać w każdy pierwszy piątek kolejnego nadchodzącego miesiąca.

Już na początku lipca poznamy utwór „Extraterrestrial”. To ciężki, nieprzewidywalny utwór o niestandardowych podziałach, dla koneserów muzyki ciężkiej i dziwnej. Mocne gitary połączone z szeptami dają psychodeliczny efekt, który zwiększa się, gdy jak taran wchodzi kolejny motyw, oparty na djentowych gitarach i krzyczanym pytaniu: did you take your drugs? Ciężar przełamuje miły dla ucha, melodyjny refren, którego tekst nawiązuje do porwań przez ufo. Dla fanów nieoczywistych połączeń i poszukiwaczy świeżych, nowoczesnych rozwiązań.

Sierpień przyniesie nam utwór „Black Goat„, którego inspiracja to progresywny metal w stylu zespołów Deftones, czy Katatonia, w połączeniu z alternatywnym metalem i gutteralami w refrenie. Dla fanów metalu, którzy lubią niestandardowe połączena.

3.09.21 z kolei poznamy „Lucid” – progresywne metrum, wielowarstwowe wokale nawiązujące do nordyckiego folku w stylu zespołów takich jak Wardruna, czy Eivor i wpadający w ucho refren z metalcoreowymi gitarami.