Arshenic – premiera singla nie z tego świata! Posłuchajcie utworu „eXtraTerRestrial”

facebook | youtube | instagram | serwisy streamingowe

Zespół Arshenic tak jak obiecał – tak słowa dotrzymuje. W każdy pierwszy piątek miesiąca mieliśmy otrzymać nowy singiel formacji. I właśnie poznaliśmy kawałek kompletnie nie z tej ziemi – „eXtraTerRestrial”.

 

Trójmiejska formacja Arshenic ostatnie tygodnie ciężko pracowała. Zespół stworzył nowe utwory, które obiecał udostępniać fanom w każdy pierwszy piątek danego miesiąca. W czerwcu poznaliśmy kawałek „Bloodsucker” (posłuchać możecie tutaj). Dzisiaj przyszła kolej na następną nowość – utwór „Extraterrestrial„.

Jak zdradza zespół, każdy z kawałków różni się od siebie zarówno stylistyką jak i ciężarem. Dla tych, którzy znają ostatnią płytę „Final Collision” nie będzie to jednak zaskoczeniem. Arshenic tworzy różnorodne kompozycje, nawiązując do alternatywnego metalu, nordyckiego folku, dark rocka, metalcore’u, czy numetalu. Zapowiadane utwory wykorzystują niestandardowe metrum, które nadało im progresywnego brzmienia. Jest to celowy zabieg, formacja chciała bowiem stworzyć coś nowego, zaskakującego dla słuchacza.

Poniżej posłuchać możecie drugiego z zapowiadanych kawałków. „Extraterrestrial” jest ciężki i nieprzewidywalny. To utwór o niestandardowych podziałach, dla koneserów muzyki ciężkiej i dziwnej. Mocne gitary połączone z szeptami dają psychodeliczny efekt, który zwiększa się, gdy jak taran wchodzi kolejny motyw, oparty na djentowych gitarach i krzyczanym pytaniu: did you take your drugs? Ciężar przełamuje miły dla ucha, melodyjny refren, którego tekst nawiązuje do porwań przez ufo. Dla fanów nieoczywistych połączeń i poszukiwaczy świeżych, nowoczesnych rozwiązań.

Arshenic – eXtraTerRestrial