O nas

„Byliśmy w tym Krakowie i nie odwiedziliśmy żadnego fajnego miejsca…”

Jaro do Ani. Pewien wieczór 2017r.

Jak to się wszystko zaczęło.

Zmęczony podróżą, po wypowiedzeniu tych słów poszedł pod prysznic, a tam jak zwykle do głowy wpadł pomysł. A gdyby tak zaangażować wszystkich rockersów i zbudować takie kompendium rockowych miejscówek w kraju? No i tak się to urodziło, nazwa właściwie idealnie przedstawia założenia projektu – Rock Kompas!

„Ania robimy to!”

Jaro do Ani ciągnąc jeszcze mokre włosy po podłodze. Tego samego wieczoru.

Wtedy jeszcze nie mieliśmy pojęcia że to zaangażuje nas do tego stopnia. Kilkanaście zarwanych wieczorów później wiedzieliśmy co oznacza przysłowie ‘im dalej w las tym więcej drzew’. Okazało się, że ten projekt robi się coraz większy i coraz szerszy. Całe szczęście Jaro zna się w komputery i krok po kroku zaczęliśmy budować stronę internetową. Założenia początkowo były bardzo proste:

– Rockowa Mapa Polski

– Każdy musi mieć możliwość dodania nowej miejscówki

– Podzielmy je jeszcze! Na takie w których można posiedzieć i na takie gdzie jest tylko muzyka.

Kilka wieczorów później mieliśmy szkic stronki. Prawie działała.

 

Pierwsze kroki

27 Lipca 2017 – tego dnia strona rockkompas.pl zaczęła oficjalnie funkcjonować! Zdążyliśmy tuż przed Woodstockiem. Bo wtedy to był jeszcze Woodstock… No to teraz trzeba o tym opowiedzieć innym! Długo się nie namyślając zrobiliśmy pierwsze Rock Kompasowe koszulki i banner.

Świetne, niskobudżetowe rozwiązanie z Auchan. Mamy je do dziś, fajna pamiątka

Oczywiście, tutaj nasze prace się nie skończyły. Tak naprawdę tutaj się jeszcze nie zaczęły! Każdy dzień myślenia o naszym nowym dziecku przynosił tylko do głowy nowe pomysły:

– Zacznijmy zbierać wydarzenia!

– Zaznaczmy na mapie rockowe festiwale!

 

A może zbudujemy Aplikację !?

I tak już pełne po brzegi wieczory zaczęły zmieniać się w zarwane noce. Nawet urlop braliśmy tylko po to, żeby przysiąść w spokoju i pisać aplikację…

Blues Club Gdynia. Styczeń 2018

 

Ta część okazała się ogromnym kawałkiem pracy. Na tym etapie trochę osób śledziło już nasze poczynania na Facebooku, nasza mapa była już całkiem nieźle wypełniona, patronowaliśmy pierwszym koncertom, poznawaliśmy się z właścicielami klubów. Pomysł świetnie chwytał, każdemu się podobał, a myśl o aplikacji – WOW!

18.02.2018 – Wtedy światło dzienne ujrzała aplikacja na Android’y. Dziś ta wersja apki znana jest jako ‘brzydkie kaczątko’ :)…

Po tym dużym kroku prace nad stroną trwały dalej. Rozbudowa czegoś tutaj, dodanie czegoś tam, nowy układ strony i niekończące się potyczki z grafiką… Żadne z nas nie jest mistrzem świata w kształtach i kolorach. Projektowanie czegokolwiek ładnego na stronie przerasta nasze umiejętności. Ale robimy co możemy!

Wakacje 2018 to już porządne koszulki, wlepki i prawdziwa flaga!

Czas wakacji 2018 znowu staraliśmy się dobrze wykorzystać. Wzięliśmy 2 miesiące urlopu i spędziliśmy je jeżdżąc po Polsce, na wielu festiwalach gadając z ludźmi o naszych Rock Kompasowych marzeniach. Rozdawaliśmy wtedy wlepki ‘z trumną’… To tylko pokazuje jak bardzo kiepsko radzimy sobie w kształty… to miała być logo w takim świetle jupitera, jak batman! Niezbyt to wyszło.

Po wakacjach goniliśmy rzeczywistość. Jesienne trasy koncertowe, mnóstwo pracy! Wtedy Ani przyszło do głowy.

 

„Robimy porządek na stronie! I chcę pisać artykuły!”

Początek 2019r przyniósł projekt odświeżonej strony i miejsca na artykuły i tak od nowego roku zaczęło się pisanie. Ania od tego czasu ostro zajęła się wyszukiwaniem gorących nowinek. Zaczęliśmy tworzyć fotorelacje z naszych podróży po koncertach i festiwalach. Później o ciekawych młodych zespołach i ich poczynaniach. Nie macie pojęcia ile dobrej muzyki często kryje się w małych klubach i garażach! Od jakiegoś czasu współpracujemy ze zdolnym młodzieńcem, któremu nie straszne recenzowanie czyichś płyt i tak regularnie udostępniamy też recenzje płyt młodych (no może nie zawsze) i zdolnych (zawsze)!

Niestety 2019 przyniósł też sporo przeszkód. Jaro musiał tułać się po świecie ponad 2 miesiące, a zaraz potem Ania pochorowała się na jakieś tajemnicze nie wiadomo co do dziś i nie miała kompletnie siły na nic. Jakoś trzymaliśmy projekt w ryzach, jednak nie pojawiliśmy się praktycznie na żadnym festiwalu ani koncercie w tym roku. Wszystko co ostatnimi miesiącami robimy kręci się w 4 ścianach. Ale nie zwalniamy!

Pod koniec sierpnia wydaliśmy najnowszą wersję wyglądu aplikacji. Wydaje się nam, że teraz jest bardzo przejrzyście. Odkąd aplikacja ujrzała światło dzienne wydaliśmy już ponad 20 aktualizacji, a jej wygląd i układ przeszedł dwie duże przemiany. Na dzień dzisiejszy aplikacja Rock Kompas jest skarbem w rękach ludzi kochających rockowe klimaty. Kluby i zespoły wrzucają tam swoje wydarzenia, wszyscy użytkownicy otrzymują informacje o zbliżających się koncertach. A ci, którzy zaznaczą swoje ulubione miejsca na bieżąco są informowani o nowych koncertach! Do tego kącik z czytelnią, czyli najnowsze informacje ze świata rocka.

A już dosłownie zaraz pojawi się coś w apce coś super!

Wytrwliście do końca? Dziękujemy! W nagrodę możecie pobrać naszą aplikację

pobierz z Google Play