Arshenic – połączenie nostalgii, mroku oraz agresji w nowym kawałku „Goat”

facebook | youtube | instagram | serwisy streamingowe

 

Właśnie poznaliśmy trzeci z zapowiadanych czterech nowych utworów, które formacja Arshenic regularnie udostępnia. Tym razem jest to utwór „Goat”, który w swoim brzmieniu nawiązuje do metalu progresywnego i alternatywnego.

 

Trójmiejska formacja Arshenic ostatnie tygodnie ciężko pracowała. Zespół stworzył nowe utwory, które obiecał udostępniać fanom w każdy pierwszy piątek danego miesiąca. W czerwcu poznaliśmy kawałek „Bloodsucker” (posłuchać możecie tutaj). Na początku lipca przyszła pora na „eXtraTerRestrial” (posłuchajcie tutaj). Dzisiaj z kolei grupa udostępnia nam kawałek „Goat”.

Jak zdradza zespół, każdy z kawałków różni się od siebie zarówno stylistyką jak i ciężarem. Dla tych, którzy znają ostatnią płytę „Final Collision” nie będzie to jednak zaskoczeniem. Arshenic tworzy różnorodne kompozycje, nawiązując do alternatywnego metalu, nordyckiego folku, dark rocka, metalcore’u, czy numetalu. Zapowiadane utwory wykorzystują niestandardowe metrum, które nadało im progresywnego brzmienia. Jest to celowy zabieg, formacja chciała bowiem stworzyć coś nowego, zaskakującego dla słuchacza.

Poniżej posłuchać możecie trzeci z opublikowanych do tej pory singli. „Goat” to połączenie nostalgii, mroku oraz agresji. W swojej stylistyce nawiązuje do metalu progresywnego i alternatywnego. Zespół zestawił w nim melodyjność i melancholię z energią, agresją i gutteralami. „Goat” to mroczna ballada dla fanów ciężkich brzmień. Idealna dla fanów ciężkim brzmień i melodyjności w stylu Deftones, oraz współczesnego i alternatywnego metalu w stylu Slipknot.

Co znajdziemy w warstwie lirycznej? Tekst nawiązuje do kwestii stereotypów, frustracji związanej z próbami ograniczania i podporządkowania jednostki ogólnie przyjętym normom społecznym. Ten utwór pozwala przetworzyć i uwolnić negatywne emocje.

 

Arshenic – GOAT