Slipknot – nowy kawałek, premiera płyty i jej udostępnienie w sieci!

 

Całkiem niedawno pisaliśmy o tym, że Slipknot udostępnił utwór zapowiadający nowe wydawnictwo, a teraz mamy już kolejną nowość i premierę płyty! 

Dosłownie kilka dni temu w sieci pojawił się kawałek „Birth Of The Cruel”. Jest to jednocześnie zapowiedź nowego krążka „We Are Not Your Kind”, które swoją premierę ma już dzisiaj! Znajdzie się na nim 14 premierowych kawałków. Po więcej na ten temat zapraszamy do jednego z naszych poprzednich artykułów

Zespół udostępnił już w sieci płytę!

 

Zespół też całkiem niedawno zdradził szczegóły europejskiej trasy koncertowej planowanej na 2020 rok w tym koncert w Polsce!

 

Slipknot – Birth Of The Cruel

 

Slipknot

Amerykańska formacja grająca muzykę około metalową (heavy metal, nu-metal oraz metal alternatywny). Zespół od początku swojego grania na scenie występuje w maskach. Grupa powstała w 1995 roku w Des Moines. Inicjatorami byli Shawn Crahan oraz Anders Colsefini.

Slipknot można zaliczyć do pionierów nurtu New Wave of American Heavy Metal, który łączył w sobie wpływy thrash i death metalu oraz metalcore.

Na koncie zespół ma obecnie sześć płyt studyjnych. Dyskografię zamyka wydany w 2019 roku album We Are Not Your Kind. Przeczytaj recenzję!