Slipknot publikuje kolejny utwór zapowiadający nową płytę – „Solway Firth”!

 

Slipknot opublikował w sieci teledysk do kawałka „Solway Firth”. Jest to druga, zaraz po utworze „Unsainted”, zapowiedź nowej płyty. Krążek „We Are Not Your Kind” światło dzienne ujrzy już na początku sierpnia tego roku. Znajdzie się na nim 14 premierowych kawałków. Po więcej na ten temat zapraszamy do jednego z naszych poprzednich artykułów

Teledysk do „Solway Firth” został przygotowany przez M. Shawn Crahana.

 

Zespół też całkiem niedawno zdradził szczegóły europejskiej trasy koncertowej planowanej na 2020 rok w tym koncert w Polsce!

 

Slipknot – Solway Firth

 

Slipknot

Amerykańska formacja grająca muzykę około metalową (heavy metal, nu-metal oraz metal alternatywny). Zespół od początku swojego grania na scenie występuje w maskach. Grupa powstała w 1995 roku w Des Moines. Inicjatorami byli Shawn Crahan oraz Anders Colsefini.

Slipknot można zaliczyć do pionierów nurtu New Wave of American Heavy Metal, który łączył w sobie wpływy thrash i death metalu oraz metalcore.

Na koncie zespół ma obecnie sześć płyt studyjnych. Dyskografię zamyka wydany w 2019 roku album We Are Not Your Kind. Przeczytaj recenzję!