Slipknot – europejska trasa koncertowa na 2020 rok!

 

Slipknot nie próżnuje! Zespół jest w połowie dawania letnich koncertów, a już zapowiedział dużą trasę koncertową na rok 2020! Trasa obejmuje występy w Europie, w tym jeden w Polsce! 

 

Na początek grupa zawita do Wielkiej Brytanii. Tam zagra 9 koncertów. Następnie odbędzie się kilkanaście koncertów na kontynentalnej części Europy, w tym między innymi w Niemczech, Francji czy w Norwegii. 

 

[Aktualizacja] Jest ogłoszony dodatkowy koncert zespołu! Wydarzenie odbędzie się na początku sierpnia w Gdańsku. Kliknij po więcej szczegółów.

 
 

Slipknot

Amerykańska formacja grająca muzykę około metalową (heavy metal, nu-metal oraz metal alternatywny). Zespół od początku swojego grania na scenie występuje w maskach. Grupa powstała w 1995 roku w Des Moines. Inicjatorami byli Shawn Crahan oraz Anders Colsefini.

Slipknot można zaliczyć do pionierów nurtu New Wave of American Heavy Metal, który łączył w sobie wpływy thrash i death metalu oraz metalcore.

Na koncie zespół ma obecnie sześć płyt studyjnych. Dyskografię zamyka wydany w 2019 roku album We Are Not Your Kind. Przeczytaj recenzję!