Nihili kolejnym utworem zapowiadają nadchodzącą płytę „Confiteor”

 

Poznaliśmy drugi utwór, którym zespół Nihili zapowiada nadchodzącą nową płytę – Confiteor. Posłuchajcie utwór „Wśród cierni”.

 

Nihili to całkiem nowy projekt na polskim podwórku muzycznym. Powstał pod koniec października 2020 roku w Chełmie. Z łaciny nazwa zespołu oznacza „unieważnić”. Muzycznie grupa oscyluje wokół różnych form metalu.

Jak sami zdradzają:

Staramy się, żeby nas styl grania trudno było jednoznacznie zdefiniować. To mieszanka doom metalu, gothic metalu, atmospheric black metalu i poezji śpiewanej – sami siebie określamy jako dark doom poethry metal. Choć słyszeliśmy też określenia sentymentalny black, co poniekąd również pasuje.

Do tej pory poznaliśmy już utwór „Purgatorium„, który jako pierwszy zapowiadał nadchodzącą nową płytę Nihili (posłuchajcie tutaj). Teraz przyszedł czas na drugi singiel. „Wśród cierni” jest smutną i refleksyjną balladą miłosną. Cała kompozycja jest muzyczną wizją wiersza, który napisał Kira, wokalista grupy. W utworze zespół stara się odnaleźć odpowiedzi na takie pytania:

Czy miłość jest prawdziwie realna i namacalna? Czy rzeczywiście jest silniejsza niż śmierć? A może jednak jedno jest nieodłącznym elementem drugiego?
 
Tekst utworu jest uniwersalny i napisany na podstawie przemyśleń, więc każdy może intepretować go mniej lub bardziej osobiście.
 

NIHILI – Wśród cierni