Formacja Nihili prezentuje nowy utwór – „Purgatorium”

facebook | youtube

 

Za nami premiera nowego utworu formacji Nihili. Ciekawi jak może brzmieć połączenie black metalu z poezją śpiewaną? Zapraszamy do poznania utworu „Purgatorium”!

 

Nihili to całkiem nowy projekt na polskim podwórku muzycznym. Powstał pod koniec października 2020 roku w Chełmie. Z łaciny nazwa zespołu oznacza „unieważnić”. Muzycznie grupa oscyluje wokół różnych form metalu. Jak sami zdradzają:

Staramy się, żeby nas styl grania trudno było jednoznacznie zdefiniować. To mieszanka doom metalu, gothic metalu, atmospheric black metalu i poezji śpiewanej – sami siebie określamy jako dark doom poethry metal. Choć słyszeliśmy też określenia sentymentalny black, co poniekąd również pasuje.

W swoich tekstach zespół porusza zagadnienia egzystencjalne, metafizyczne, duchowe, poniekąd religijne, odnoszące się do wewnętrznej sfery człowieka, osadzonej między moralnością, sumieniem a grzechem. Wszystkie teksty są po polski ale znajdziemy w nich również elementy łaciny.

Nihili obecnie pracuje nad swoim debiutanckim albumem „Confiteor”. Będzie to płyta koncepcyjna. Znajdziemy na niej historię upadku ludzkości pod wpływem własnej zachłanności, demoralizacji i egoizmu, aż do możliwości zbawienia, które tylko teoretycznie jest na wyciągnięcie ręki.

 

NIHILI & LiLith – Purgatorium