Nightwish – nowy album „Human. : II: Nature” cały w sieci!

 

10 kwietnia miał miejsce nowy album zespołu Nightwish! Płyta jest już cała dostępna w serwisach streamingowych. Zapraszamy do słuchania!

 

Human. : II: Nature” to dziewiąty studyjny album zespołu Nightwish. Swoją premierę miał 10 kwietnia 2020 roku. Składa się z dwóch płyt. Na jednej znajdziemy 9 kawałków, na drugiej z kolei jedną kompozycję podzieloną na 8 podtytułów. Okładkę widzimy powyżej.

Do tej pory poznaliśmy dwa single zapowiadającego wydawnictwo: „Harvest” oraz „Noise„.

Nightwish – posłuchaj albumu „Human. : II: Nature”

 

Nightwish

Fińska formacja, która założona została w 1996 roku w Kitee (Finlandia). Tworzona muzyka to połączenie gitarowych riffów z orkiestracjami. Które początkowo tworzone były przez instrumenty klawiszowe. A od albumu wydanego w 2002 roku – Century Child – przez orkiestrę symfoniczną. Usłyszeć możemy dodatkowo liczne chóry czy instrumenty folkowe.

Gatunek jaki gra zespół to metal symfoniczny. Za większość tekstów oraz kompozycji odpowiada lider grupy – Tuomas Holopainen.

Początkowo grupę wyróżniał żeński wokal śpiewany operowem głosem, za którym stała Tarja Turunen. Z zespołem nagrała pięć pierwszych albumów studyjnych. Obecnie wokalistką zespołu jest Floor Jansen, która nagrywa z zespołem od 2013 roku.