Strachy Na Lachy z teledyskiem nagranym podczas wideokonferencji!

 

„Muzycy są jak wojownicy. Poddają się jako ostatni.”

 

Nałożona na nas wszystkich kwarantanna związana z panującą epidemią zmusza często do nowych, ciekawych rozwiązań i pomysłów. Kreatywnością wykazał się tutaj zespół Strachy Na Lachy, który podczas wideokonferencji nagrał teledysk!

 

Utwór „Nie zakochuj się w wietrze” pochodzi z płyty „Przechodzień o wschodzie„, która swoją premierę miała 29 września 2017 roku. Jest to ósmy studyjny album zespołu Strachy Na Lachy. Kawałek nigdy nie doczekał się oficjalnego teledysku. Aż do teraz! Grupa wykazała się pomysłowością i w dobie panującej epidemii nagrała swoiste wideo podczas internetowej konferencji.

W związku z zaistniałą sytuacją niestety nie możemy grać koncertów… W związku z tym postanowiliśmy się spotkać na konferencji video i nagrać dla Was ten mini teledysk. Wybaczcie wszelkie niedociągnięcia 🙂 Przyjemnego odbioru!

Strachy Na Lachy – „Nie zakochuj się w wietrze”

 

Strachy na Lachy

Polska formacja, grająca muzykę rockową. Strachy powstały w 2002 roku z inicjatywy Grabaża (Krzysztof Grabowski) oraz Kozaka (Andrzej Kozakiewicz).

Zespół pierwotnie znany był pod nazwą Grabaż + Ktoś Tam Jeszcze. Następnie był Grabaż i Strachy na Lachy oraz Międzymiastówka Muzykująca Grabaż i Strachy na Lachy. Dopiero w 2005 roku podjęto decyzję i ostatecznie nazwa – Strachy na Lachy – utrzymuje się po dziś dzień.

Grupa wydała łącznie osiem albumów. Dyskografię zamyka płyta „Przechodzień o wschodzie” z 2017 roku.