Nightwish kolejnym utworem zapowiada nową płytę!

 

Coraz bliżej do premiery nowego studyjnego albumu zespołu Nightwish. Grupa stopniowo zdradza szczegóły wydawnictwa. Poznaliśmy już kolejny singiel!

Nightwish przygotowuje się do premiery nowej, dziewiątej w dorobku płyty zatytułowanej  „Human. : II: Nature„. Krążek światło dzienne ma ujrzeć 10 kwietnia. Zawierać będzie 2 płyty. Na jednej znajdziemy 9 kawałków, na drugiej z kolei jedną kompozycję podzieloną na 8 podtytułów.

Poniżej możemy posłuchać utwór „Harvest„, który jest kolejnym (zaraz po „Noise„) zapowiadającym album.

Nightwish – Harvest:

 

Nightwish

Fińska formacja, która założona została w 1996 roku w Kitee (Finlandia). Tworzona muzyka to połączenie gitarowych riffów z orkiestracjami. Które początkowo tworzone były przez instrumenty klawiszowe. A od albumu wydanego w 2002 roku – Century Child – przez orkiestrę symfoniczną. Usłyszeć możemy dodatkowo liczne chóry czy instrumenty folkowe.

Gatunek jaki gra zespół to metal symfoniczny. Za większość tekstów oraz kompozycji odpowiada lider grupy – Tuomas Holopainen.

Początkowo grupę wyróżniał żeński wokal śpiewany operowem głosem, za którym stała Tarja Turunen. Z zespołem nagrała pięć pierwszych albumów studyjnych. Obecnie wokalistką zespołu jest Floor Jansen, która nagrywa z zespołem od 2013 roku.