Jinjer na tegorocznym Pol’and’Rock Festival 2020

 

[Tegoroczna edycja została odwołana. Szczegóły.]

 

Pochodzący z Ukrainy zespół Jinjer najnowszym ogłoszeniem na tegoroczną edycję Pol’and’Rock Festival.

 

Jinjer swoich początków sięga 2009 roku. Jednak muzycy uważają, że zespół nabrał kształtu dopiero po tym, jak rok później do zespołu dołączyła charyzmatyczna wokalistka – Tatiana Shamilyuk. Muzycy doskonalili swoje brzmienie, by w 2012 roku wydać swój kultowy już krążek, „Inhale, Don’ Breathe”. W 2014 ukazała się druga płyta – „Cloud Factory”. Dzięki krążkowi grupę okrzyknięto Najlepszą Metalową Kapelą na Ukrainie.

W 2016 roku roku zespół zwrócił uwagę wytwórni Napalm Records, pod której skrzydłami ukazały się dwie kolejne płyty. Promujące płytę „King of Everything” nagranie „Pisces” przekroczyło już 32 miliony odsłon na YouTubie, sygnalizując początek światowej sławy Jinjer. Z kolei w 2019 ukazały się dwa świetnie przyjęte wydawnictwa – Epka „Micro” i LP „Macro.”

Muzycy nieustannie koncertują. Ostre, drapieżne, doprowadzone do perfekcji brzmienie, które łączy progresywny groove metal i metalcore z elementami inspirowanymi muzyką reggae, funkiem, a nawet jazzem, firmowane marką Jinjer jest już obecnie znane na całym świecie.

Jinjer tworzą:

Tatiana Shmailyuk – wokal // Roman Ibramkhalilov – gitara // Eugene Abdukhanov- gitara basowa // Vladislav Ulasevish – perkusja

 

Jinjer – Pisces