Five Finger Death Punch – nowy album w całości w sieci

 

28 lutego swoją premierę miał najnowszy album zespołu Five Finger Death Punch. Całość udostępniona została już w sieci.

 

Album „F8” swoją premierę miał w zeszły piątek, 28 lutego 2020 roku. Jest to ósmy krążek zespołu Five Finger Death Punch. Album ma również symboliczne znaczenie. Ma to być swoisty nowy początek dla zespołu, w którym nie brakowało problemów w ostatnim czasie. To również zostawienie za sobą choroby alkoholowej wokalisty Ivana Moody’ego.

Na płycie znajdziemy 13 kawałków plus bonusowo 3 utwory. Do tej pory poznaliśmy już kilka singli, jak np. „Inside Out” czy „Full Circle”.

 

Five Finger Death Punch – nowa płyta „F8” w sieci!

 

Five Finger Death Punch

Amerykański zespół grający muzykę heavy metal oraz hard rock. Powstał w 2005 roku w Los Angeles. Założycielem grupy jest Zoltan Bathory.

Już dwa lata po powstaniu członkowie zespołu podpisali kontakt z wytwórnią Firm Music.

Five Finger Death Punch ma na swoim koncie dziewięć płyt studyjnych (w tym jedna EPka). Pierwsza z nich – „Pre-Emptive Strike” – światło dzienne ujrzała w 2007 roku. Dyskografię zamyka „F8” wydany w 2020 roku.

Nazwa formacji pochodzi z filmu Quentina Tarantino „Kill Bill Vol.2„. To właśnie z tym filmie pojawia się technika „Five-Point-Palm Exploding Heart”, która używana przez Beatrix Kiddo stała się inspiracją do stworzenia Five Finger Death Punch.