Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie 2020 odwołany! Jurek Owsiak zaprasza na wyjątkową edycję online

Źródło zdjęcia.

 

Panująca epidemia koronawirusa dotyka nas wszystkich. Niestety, nadzieja na powrót do normalności maleje wraz z każdym odwołanym czy przełożonym na przyszły rok festivalem. Co z Pol’and’Rock Festival 2020?

 

Jurek Owsiak, w swojej cotygodniowej audycji „Zaraz Będzie Ciemno!„, która odbywa się na łamach Antyradia, odwołał tegoroczną edycję Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie. Wydarzenie miało odbyć się na przełomie lipca i sierpnia. Niestety, siejący zamęt koronawirus krzyżuje plany nam wszystkim. A powrót do normalności może okazać się dłuższy niż wszyscy przypuszczaliśmy.

Jurek Owsiak cały czas powtarzał:

Jesteśmy ludźmi bardzo odpowiedzialnymi. Przyglądamy się temu co się dzieje obok nas. (…) Decyzje podejmujemy w imię odpowiedzialności.

26. Pol’and’Rock Festival 2020 – Najpiękniejsza Domówka Świata!

Organizatorzy nie składają jednak broni! Tegoroczna 26. edycja odbędzie się jednak tym razem w internecie! Jak mogliśmy usłyszeć w audycji, Fundacja dysponuje tyloma archiwalnymi nagraniami, że możemy spodziewać się standardowych 3 dni koncertów. Całość w terminie, w którym miała się odbyć tegoroczna edycja – 30.07 – 01.08.

Jak mogliśmy usłyszeć podczas audycji:

W dniach 30 lipca – 1 sierpnia zapraszamy Was na całe trzy dni festiwalowego grania! Stworzymy dla Was Najpiękniejszą Domówkę Świata – internetowe spotkanie pełne miłości, przyjaźni i muzyki, z masą festiwalowych gości i dźwięków. Mamy przecież tych przeżyć bardzo dużo w naszym archiwum, a i tegoroczni artyści na pewno będą chcieli przekazać Wam od siebie wiele gorących słów przyjaźni. W Waszych domach, a może na biwaku, jeśli takie będą mogły się odbywać, a może nad jeziorem czy na polanie, gdzie będziecie mogli odpalić swój komputer – wszędzie tam będziemy z Wami od rana do późnego wieczora. Szykujemy studio, szykujemy scenografię, szykujemy dźwięki, a cała nasza ekipa fundacyjna będzie do Waszej dyspozycji, aby rozmawiać, przekazywać sobie myśli, słuchać Waszych życzeń. I tutaj wirus może nam naskoczyć! Tu nas nie pokona. Tu będziemy my w atmosferze przyjaźni, miłości i muzyki. Poczujecie ten festiwal tak, jakbyście na nim byli.

 

Niech więc finałem naszego wspólnego zaangażowania będzie 26-ty Pol’and’Rock Festival, którego wirtualne sceny będą tym razem grały na całym świecie.
Jurek Owsiak & Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy