„Master of Puppets” – demo z 1985 roku w sieci

 

W sieci udostępnione zostało demo „Muster of Puppers”, jednego z bardziej znanych kawałków zespołu Metallica. Nagranie pochodzi z 1985 roku!

 

Metallica udostępniła w sieci garażowe demo kawałka „Master of Puppets”. Utwór powstał w 1985 roku w jednym z garaży w Kaliforni. Trafi on na reedycję płyty, która swoją premierę będzie miała w połowie listopada tego roku.

„Master of Puppets” był pierwszym albumem zespołu Metallica, który wydano przy pomocy dużej wytwórni – Elektra Records. Swoją premierę miał 24 lutego 1986 r. W samych Stanach Zjednoczonych sprzedano 6 mln egzemplarzy. Był to jednocześnie ostatni album, który grupa nagrała wraz z Cliffem Burtonem (zginął niedługo po premierze w wypadku autokaru zespołu).

 

Metallica – Master of Puppers – posłuchaj demo z 1985 roku:

 

Metallica

– amerykański zespół grający heavymetal i thrashmetal. Założony został w Los Angeles w 1981 roku przez Jamesa Hetfielda i Larsa Ulricha. Metallica uważana jest za jeden z najważniejszych, najbardziej wpływowych zespołów metalowych lat 80. XX wieku.

Po wydaniu w 1983 r. debiutanckiego albumu Kill ’Em All Metallica została uznana za twórcę nowego stylu muzyki metalowej – thrash metalu. Zarazem wydany w 1986 r. trzeci album, Master of Puppets, jest określany przez niektórych krytyków jako najlepszy album heavymetalowy wszech czasów. Jest to również ostatni album zespołu nagrany z basistą Cliffem Burtonem, który zginął 27 września 1986 r. w wypadku autokarowym. Chociaż pozostali członkowie zespołu rozważali rozwiązanie grupy, to ostatecznie postanowili kontynuować działalność i na następcę Burtona został wybrany Jason Newsted.

Źródło.