Temat depresji i traum z dzieciństwa w najnowszym singlu zespołu Gorgonzolla

 

Dokładnie dzisiaj swoją premierę ma najnowszy singiel zespołu Gorgonzolla. Ta warszawska formacja w swoim najnowszym utworze porusza bardzo ważne i trudne tematy. Poznajcie utwór „Potwór z szafy”.

 

Mijają dwa lata odkąd swoją premierę miał ostatni album zespołu Gorgonzolla. To doskonały czas by poznać i zaprezentować coś zupełnie nowego. Właśnie dzisiaj poznaliśmy singiel „Potwór z szafy”, który nie dość, że porusza trudne tematy, to jeszcze zapowiada nadchodzące wydawnictwo grupy!

Jak zdradza nam zespół, opublikowany singiel to bardzo ważna i osobista kompozycja. Gorgonzolla porusza w nim temat traum z dzieciństwa, które rzutują na nasze dorosłe życie. Potwór z szafy ma też zwrócić uwagę na pewien problem. Jak się dowiadujemy:

Według badań, nawet 800 tysięcy dzieci i młodzieży w Polsce, wymaga specjalistycznej pomocy psychologicznej. Z kolei 44% polskich dzieci, może zmagać się z depresją. Co roku, nawet setka dzieci odbiera sobie życie, a w szkole nie zawsze mogą liczyć na wsparcie psychologa.

Członkowie zespołu dodają jeszcze:

Dodatkowo, nieprzepracowane problemy i traumy, mogą rzutować na dorosłe życie. My te problemy nazwaliśmy w utworze „potworami”, które czasami wychodzą z tej przysłowiowej szafy i nie dają normalnie funkcjonować. Znamy je tak dobrze, że możemy uznać je za przyjaciół, od których ciężko odwrócić wzrok, mimo, że bardzo się chce.

Gorgonzolla – Potwór z szafy

 

Razem z premierą teledysku, ruszyła sprzedaż limitowanego singla. Zamówienia składać można tutaj. Do singla powstała specjalna poligrafia, którą stworzyły „dzieci Gorgonzolli”.

Nie mogliśmy zrobić inaczej, jak oddać tworzenie okładki w ręce dzieci. Okładkę stworzyli: Franek Eggert – 10 lat, Antoni Panuciak – 2,5 roku, Marysia Mrozowicz – 9 miesięcy. Zamysł był prosty, przelać na papier to, co siedzi w głowie dziecka. Franek zobaczył „Potwora” z klipu i tak go zinterpretował, Antek rysował kilka dni różne rzeczy, a Marysia odcisnęła swoje dłonie w farbie, poznając dzięki temu coś nowego. Dzięki temu, wizja stała się w 100% dopełniona.

 

 

Jak zdążyliśmy już wspomnieć wyżej, opublikowany singiel zapowiada trzeci album formacji Gorgonzolla. Zanim jednak nadejdzie premiera, zespół opublikuje jeszcze kilka singli. Jak się dowiadujemy:

Mamy w zanadrzu kilka ciekawych rzeczy, a każdym z tych singli, będziemy stopniowo maszerować do premiery albumu. Nie zostawimy Was z niczym, przed nami jeszcze koncerty, które wierzymy, że uda się zagrać!