Zespół Symptone utworem „Sam na sam” promuje nową płytę „MindBox”

youtube | facebook | instagram

 

W sieci dostępny jest singiel, który promuje najnowszą płytę zespołu Symptone. Poznajcie utwór „Sam na sam”.

 

Formacja Symptone to czteroosobowy skład, który na co dzień działa w Rzeszowie. Panowie swoją zespołową przygodę zaczęli w 2019 roku. Muzyka, jaką nam serwują to pogranicze grunge’a, punk rocka i nu-metalu. Zespół z lekkością eksploruje wytyczane przez siebie muzyczne szlaki. Chwytliwe melodie autorskich kompozycji idą tu w parze z ciężkimi, choć melodyjnymi riffami oraz charakterystycznym wokalem, któremu nie straszny zarówno śpiew czysty, jak i brudny rockowy pazur.

Pod koniec stycznia, 31.01., swoją premierę miała nowa, debiutancka płyta zespołu. Na krążku znajdziemy dziesięć autorskich kawałków. Nazwa albumu – „MindBox” – nieprzypadkowo odnosi się do ludzkiego umysłu. Elementem wspólnym wszystkich utworów zgromadzonych na płycie jest eksploracja ludzkiej psychiki w przeróżnych kontekstach i sytuacjach. Refleksyjne teksty wplecione w bogatą stylistycznie warstwę muzyczną niepostrzeżenie zabierają słuchacza w podróż po ludzkiej naturze, stawiając po drodze wiele pytań dotyczących istoty człowieczeństwa i wyzwalając przy tym istny kalejdoskop emocji.

 

SYMPTONE – Sam Na Sam

 

Wyżej posłuchać możecie trzeci singiel, który promuje album „MindBox”. Kawałek „Sam na sam” najgłębiej penetruje zakamarki ludzkiego umysłu, skupiając się na intymnych przemyśleniach jednostki, meandrując po sferze refleksji przedstawionej w utworze postaci. Kompozycja wpisująca się w ramy pełnokrwistej heavy metalowej ballady. Opowiada ona o próbie poradzenia sobie ze stratą bliskiej osoby. Poczucie odizolowania towarzyszy nam tu na każdym kroku – od sugestywnego tytułu utworu, przez stonowaną i melancholijną warstwę muzyczną, po chmurną treść okraszoną ekspresyjnym wokalem. Z biegiem tekstu można zaobserwować zmianę nastawienia osoby osamotnionej, która przechodzi przez kolejne etapy żałoby –  zaczynając od negacji, przez gniew, kończąc na akceptacji. Delikatna liryczność utworu przepleciona tu jest mocnym, dynamicznym i mrocznym uderzeniem, które akcentuje zmieniające się na bieżąco emocje.

 

Płytę można cały czas zakupić poprzez
kontakt z zespołem (tutaj) lub na Allegro (tutaj)