Nie żyje Roman Kostrzewski – legenda polskiej sceny metalowej. Muzyk miał 61 lat

 

Dzisiaj, 10 lutego, odszedł Roman Kostrzewski – legenda polskiej sceny metalowej. Muzyk w ostatnich latach walczył z nowotworem.

 

Smutna wiadomość dotarła do fanów polskiej sceny metalowej. W dniu dzisiejszym, na oficjalnym profilu facebook, muzycy formacji Kat & Roman Kostrzewski ogłosili odejście Romana. Jak możemy przeczytać w oficjalnym ogłoszeniu:

I stało się to, czego przez długi czas nie chcieliśmy dopuścić do świadomości, liczyliśmy, że sprawy potoczą się inaczej, a zamiast tej informacji przeczytacie informację o zbliżających się koncertach albo premierze płyty.
Niestety…
Z wielkim smutkiem i pogruchotanymi sercami informujemy, że dziś odszedł od nas Romek. Zasnął spokojnie, otoczony dobrą opieką i bliskimi. Już go nie boli.
Do zobaczenia w Piekle Przyjacielu!
Artysta ostatnie lata walczył z nowotworem. Pierwsze odwołane koncerty miały miejsce w pod koniec 2019 roku. Jak zdradził w rozmowie z Gazetą Wyborczą w 2021 roku:
Nie szykuję się do jakiegokolwiek życia po śmierci. Gdyby takie istniało, przenikałoby się z naszym obecnym życiem – ale się nie przenika. Nie karmię więc swojej wyobraźni tym, co wymyślone. Nie podlegam stresowi wynikającemu ze świadomości śmierci. Szanuję życie takie, jakie jest. Starałem się, żeby moje życie było wspaniałe, i nie mam zamiaru go kończyć, aczkolwiek mam świadomość tego, że moje pragnienia i starania mogą być niewystarczające.

 

Łza dla cieniów minionych