Zespół Seastain premierowo z albumem „Silence Gone”

facebook | instagram | youtube | spotify

 

W sieci dostępny jest cały najnowszy album formacji Seastain. Zapraszamy do poznania twórczości grupy!

 

Początki zespołu Seastain sięgają czerwca 2020 roku. Po ostatecznym zebraniu muzyków, panowie przystąpili do tworzenia autorskiego materiału. Początkowym założeniem było nagranie EP-ki – 3 lub 4 utworów, jednak podczas selekcji formacja nie była w stanie zrezygnować z kilku kawałków. Ostatecznie padło na 6 kompozycji. Ilość całkiem niewdzięczna, nie wiadomo czy
to EP-ka czy już album długogrający. Zespół jednak ma niewymuszoną tendencję do rozciągania utworów – licznik wydawnictwa zatrzymał się na przeszło 33 minutach, co wskazuję na płytę długogrającą, choć z gatunku tych krótszych.

Płyta „Silence Gone” została nagrana 5-10 oraz 12 stycznia w gdańskim studio Maska pod okiem Michała Mielnika i dla całej czwórki było to pierwsze doświadczenie w profesjonalnym studio, wszyscy więc czuli się odrobinę jak dzieci we mgle, dzieci jednak bardzo szczęśliwe.

Debiutanckie wydawnictwo zespołu zatytułowane „Silence Gone” ukazało się na serwisach
streamingowych 10 czerwca 2022 roku i w ciągu kilku pierwszych tygodni ich muzyka została
zaprezentowana w kilku rozgłośniach radiowych (m. in. Radio Gdańsk, Radio Rzeszów, Radio
Prorock).

 

Seastain – Silence Gone (Full Album 2022)

 

Album „Silence Gone” zbiera pozytywne recenzje. Jak możecie przeczytać w tekście Tomka, który ukazał się na naszych łamach:

Zmysłowy, uwodzący, mistyczny klimat muzyki przypomniał mi moje osobiste eksperymenty muzyczne, które poza grą do szuflady nigdy nie znalazły szerszego grona odbiorców. Gdybym jednak mógł grać w zespole alternatywnym to rozważałbym klimat Seastain bardzo poważnie. Uwodzący głos wokalisty Pawła Hajdukiewicza (zapamiętam to nazwisko! I głos, he) spotyka się z genialnym, muzycznym czarowaniem pozostałych muzyków Seastain.

Cała recenzja dostępna jest tutaj.