Formacja Sick Saints prezentuje utwór „Diffenbachia”

facebook | instagram | youtube | serwisy streamingowe

 

Jakiś czas temu poznaliśmy nowy kawałek, którym formacja Sick Saints zapowiada nadchodzącą debiutancką EPkę. Zapraszamy do słuchania utworu „Diffenbachia”.

 

„Diffenbachia” to pierwszy singiel, który prezentuje muzyczny świat formacji Sick Saints. Utwór jednocześnie zapowiada nadchodzący debiutancki materiał, który już wkrótce ukaże się jako EPka. Co tutaj znajdziemy? Duże pokłady pompującej energii, połączone z mocnymi riffami i zapadającą w głowę melodią. Wszystko to dokładnie prezentuje to co zespół chce wszystkim pokazać.

Utwór porusza tematykę, w której podmiot liryczny opowiada o swoich emocjach, jakże skrajnych oraz dobitnych. Tak jak uczucie miłości, tytułowa „Diffenbachia” może rosnąć oraz kiełkować gdy ją pielęgnujemy, lecz także bywa trująca. Stan, który jest opisany w utworze reprezentuje niepewność takiego uczucia oraz jego zgubną siłę. Przestrzega o utopijnym aspekcie miłości, która może przeobrazić się w nienawiść.

 

SICK SAINTS – Diffenbachia

 

 Teledysk został zrealizowany w Teatrze Słowackiego w Krakowie oraz w domu strachu „Fear Factory” przez grupę filmową Cinefine oraz członków zespołu Sick Saints. Opowiada on historię, która nawiązuję do alegorii piekła. Scenariusz został napisany przez Daniela Warakomskiego.

Jak jak do tej pory zapowiadał zespół:

Nie lubimy półśrodków. Nie idziemy na łatwiznę. Dlatego pierwszy obraz, który zobaczycie, wgniecie Was w fotele. Nie będzie nawet sekundy oddechu. Ponad 20 aktorów, 10 osób ekipy filmowej, 2 lokalizacje, sceny kręcone kilkanaście metrów pod ziemią, oraz w jednym z najpiękniejszych obiektów w centrum miasta. Ponad dwa miesiące przygotowań i ciężkiej pracy w pocie, łzach i we krwi (dosłownie).