XX-lecie Łydki Grubasa w Stodole! (Relacja z koncertu) 

23 marca br. w warszawskim klubie Stodoła odbył się wyjątkowy wieczór nie tylko dla zespołu Łydka Grubasa, ale również dla samych fanów. Zespół wówczas świętował swoje XX – lecie w towarzystwie przyjaciół z Transgresji.  

 

Imprezę rozpoczął niezwykle utalentowany zespół Transgresja zachwycający zarówno muzyką jak i efektownym show, którego nie szczędzili fanom. Grając swoje największe hity takie jak “Goliat”, “Pragnę Więcej” czy “Faktoria”, które w większym czy mniejszym stopniu dotykają tematyki “ciężkiej” nie omieszkiwali nawiązywać do tematów tak trudnych w dzisiejszych czasach jak choroby psychiczne, samoakceptacja etc. Cały występ okraszono niesamowitą stylizacją muzyków, fluorescencyjne farby, kontrastowa gra świateł– to coś, co już po chwili oddziałuje na wyobraźnie słuchacza i przenosi go do wyimaginowanej “bezpiecznej przestrzeni”, gdzie nie musi przejmować się niczym, a jedynie żyć TU I TERAZ.  

Fani obu zespołów mieli prawdopodobnie jedyną i niewyobrażalną szansę usłyszeć przepiękny utwór “Niedoskonały” w wykonaniu zarówno zespołu Transgresja jak i Hipisa z Łydki Grubasa. Jak można się spodziewać- było to niesamowite wydarzenie. 

 

Niecałe 1,5h później na scenę wyszła wyczekiwana Łydka Grubasa w pełnym już składzie. Zespół zagrał swoje największe hity takie jak “Ona mówi”, ZUS”, “Nie jem nic”, “Adelajda” czy “Rapapara”, a wszelkie kawałki poza chłopakami z zespołu mogliśmy wysłuchać w muzycznej aranżacji sekcji dętej StuDęciaki.  

Łydka Grubasa to zespół, który ciężko jednoznacznie zakwalifikować. Muzycznie stanowi wypadkową wszelkich gatunków rockowych. Tekstowo to bieżąca publicystyka ubrana w humorystyczny, sarkastyczny, czasem dosadny tekst. Mieszanka ta gwarantuje mnóstwo gitarowej energii, bardzo pozytywną aurę płynącą ze sceny oraz dawkę śmiechu połączoną z refleksją. 

Jak podkreślają sami członkowie zespołu, Łydka zawsze stara się grać i brzmieć jak najlepiej. Priorytetem jest też wzajemny szacunek oraz więź z Publicznością wyrażone tak, aby na ich koncercie każdy mógł poczuć się jego częścią i pełnym uczestnikiem. Bez barier, murów – po prostu rock’and’rollowo. 

I fani jak najbardziej podtrzymują te opinię- wyznaczone miejsce do POGO sprawia, że na koncertach spokojnie mogą bawić się również najmłodsi fani zespołu (a kilku ich było i sądząc po zabawie- raczej nie ostatni). 

 

 

A teraz bonus ;D

Klikając w link możecie oddać głos na chłopaków z zespołu Transgresja walczących o Złotego Bączka na  Pol’and’Rock  Festival 2023 

Zachęcamy do głosowania! 

https://polandrockfestival.pl/o-festiwalu/zloty-baczek-2023