Wake Up and Live – Festiwal Muzyki i Sztuki w Sulęcinie

Źródło zdjęcia.

 

Wake Up and Live jest niewątpliwie jedną z ciekawszych propozycji muzycznych w wojewódzie lubuskim. Co roku odbywa się w Sulęcinie, a głównym organizatorem jest Sulęciński Ośrodek Kultury.

 

Festiwal Wake Up and Live powstał w 2007 roku w Sulęcinie. I towarzyszyny nam właściwie od tego momentu. W przeciągu tego czasu festiwal stał się wydarzeniem międzynarodowym. Co roku odbywa się w atmosferze przyjaźni. To niewątpliwie jedno z bardziej kulturalnych wydarzeń jakie województwo Lubuskie ma nam do zaoferowania.

Jak mówią organizatorzy:

WAKE UP and LIVE to iście kolorowe, radosne wydarzenie, rozwijające się z roku na rok przede wszystkim pod kątem muzycznym. Co za tym idzie, odwiedza nas także o wiele więcej osób, gości z całej Polski, a nawet Europy, dla których muzyka jest tak samo ważna, jak dla nas, organizatorów wydarzenia.

Dzięki temu, do Sulęcina przyjeżdżają zarówno zespoły zza granicy (Niemcy, Białoruś, Ukraina, Czechy, Stany Zjednoczone, Izrael) jak również spotkać możemy zagranicznych festiwalowiczów. 

 

Podsumowanie Wake Up and Live z 2018 roku:

 

Co wyróżnia festiwal to na tle innych, to zdecydowanie strefa Wake Up Kids oraz zaproponowana w 2019 roku strefa Wake Up Senior.

Ważnym elementem wydarzenia jest Wake Up Kids, czyli ostatni dzień festiwalu. To rodzinny czas pełen atrakcji: gry i zabawy na świeżym powietrzu, dmuchańce, animatorzy, warsztaty dla najmłodszych. W 2019 roku poszerzyliśmy nasze niedzielne działania o Wake Up Senior.

Znajdziemy tutaj dodatkowo bardzo popularną strefę LIVE, czyli miejsce spotkań, warsztatów, akcji charytatywnych czy wystaw.
 

 

Do tej pory w Sulęcinie wystąpiły zespoły z najdalszych zakątków Polski, Europy, a nawet świata. Zagrali dla nas:

BaiKA, Gutek, Łydka Grubasa, Kufajka Rencisty, Brodacze Live Act, Łukasz Łyczkowski & 5 RANO, Krambabula, Freeman, OHO!KOKO, The Postman – Polscy Beatlesi, Farben Lehre, Wiewiórka na Drzewie, Ga-Ga/Zielone Żabki, Alpha Dog, Dubska, Conga Line, Cochise, Fallcie, Kams, La Ninia, The Edge of Reason, Project 10/31, Łona i Webber, Hope, Offensywa, Chorzy, Voo Voo, Chilli Crew, Dirtsheath, Sixpounder, Haydamaky, Etna Kontrabande, The Doctors, Lamachette, Selfish Murphy, Proletaryat, Przed Wschodem Słońca, Raggafaya, Jafia, Jinjer, Lao Che, The Synki, Tabu, Benefit, Gruff, Dekolt, Heldorado, BIG FAT MAMA, Pechota i wiele, wiele innych!
 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z 2019 roku!