Behemoth coverem The Cure zapowiada nowe wydawnictwo!

 

Zespół Behemoth zapowiedział nowe wydawnictwo! Zwiastunem jest cover znanego utworu The Cure. Posłuchajcie utworu „A Forest” w nowej wersji!

 

W sieci pojawił się cover jednego z utworów doskonale znanego wszystkim zespołu The Cure. Kawałek „A Forest” doczekał się mocniejszej wersji, a to za sprawą polskiej formacji Behemoth. Jest to jednocześnie zapowiedź nowego wydawnictwa jakie grupa nam szykuje. Premiera EPki zaplanowana jest na 29 maja

Gościnny udział w nagraniach wziął Niklas Kvarforth ze szwedzkiej formacji Shining. Na EPce znajdziemy cztery kawałki. Tytułowy „A Forest” w wersji studyjnej oraz koncertowej. Plus dwa utwory, które stworzono w trakcie nagrywania „I Loved You At Your Darkest”, a które nigdzie nie zostały jeszcze opublikowane:

  1. A Forest
  2. A Forest (Live)
  3. Shadows Ov Ea Cast Upon Golgotha
  4. Evoe

 

Behemoth – A Forest feat. Niklas Kvarforth

 

Behemoth

Polska grupa, która swoich początków sięga 1991 roku. Powstała w Gdańsku. Początkowo zespół nosił nazwę Baphomet. Muzycznie oscylowano wokół black metalu, a od 1994 roku – pagan metalu. Następnie przyszła pora na death metalu. Porzucono wówczas tematykę pogańską na rzecz szeroko rozumianego okultyzmu oraz mitologii Bliskiego Wschodu.

Liderem zespołu jest główny kompozytor i autor tekstów Adam „Nergal” Darski.

Behemoth na swoim koncie ma dwanaście albumów. Ostatni z nich – EP „A Forest” swoją premierę miał 29 maja 2020 roku. Na koncertach muzycy występują w charakterystycznym makijażu oraz kostiumach, które używane były przez prekursorów black metalu.

Sprawdź inne artykuły o Behemoth!