Krushfest – rockowo / metalowy festiwal prosto z Jasła!

 
Krushfest to zdecydowanie jedno z tych miejsc na Festiwalowej Mapie Polski, które każdy festiwalowicz powinien odwiedzić. Trwa nieprzerwanie od 2009 roku.
 
 
Krushfest jest cyklicznym festiwalem, na którym usłyszymy zespoły rockowo – metalowe. Co roku odbywa się w Jaśle. Krushfest po raz pierwszy odbył się w 2009 roku. Jego inicjatorem jest Adam Pucykowicz, perkusista grupy Krusher.
 
 
Na festiwalej scenie spotkać możemy zespoły zarówno z Polski jak i spoza granic naszego kraju. Wśród polskich przedstawicieli nie zabrakło znanych doskonale wszystkim zespołów Closterkellet, Vader, Acid Drinkers, KSU, As Night Falls, Nocny Kochanek, Turbo, Hunter, Percival Schuttenbach, Frontside czy Decapitated. Wśród zagranicznych kapel mogliśmy posłuchać Crimes of Passions (UK), Tim Ripper Owens (USA), SkyForger (Łotwa), Crimfall (Finlandia), Trelleborg (Rosja) czy Gods Tower (Białoruś).

Krushfest – podsumowanie edycji z 2017 roku:

 
 

Krusher

To polska formacja wykonująca muzykę z pogranicza metalu i rocka. Zespół swoich początków sięga 2002 roku, kiedy to kilku długowłosych metalowców zaczęło standardowo od kilku prób. Jednak zamiast odgrywania znanych w rockowym świecie utworów, zespół zaczyna skupiać się wokół autorskich kompozycji.

Po wielu zmianach w składzie, Krusherdebiutował w roku 2008 albumem „Forward”. W tym samym roku zostało również zarejestrowane koncertowe DVD Live 2008. Utwory zespołu były emitowane w kilkudziesięciu rozgłośniach radiowych w Polsce i za granicą. Zespół ma na swoim koncie występy zarówno w Polsce jak i za granicą (Czechy, Słowacja, Niemcy, Belgia). Wielokrotnie koncertował u boku gwiazd polskiej czołówki min. TSA, Hunter, Acid Drinkers, Nocny Kochanek. Vade i wielu innych. 
 
Dużym osiągnięciem zespołu było stworzenie własnego festiwalu muzycznego pod nazwą KRUSHFEST. Festiwal ten odbywa się co roku we wrześniu w Jaśle.
 
 

Krusher – Too Many To Live