Velesar prezentuje tytułowy utwór z ostatniej płyty „Szczodre Gody” oraz bonusowy kawałek „Hej, tam za górą…”!

facebook | instagram | youtube | bandcamp

 

Na koniec roku Velesar postanowił zaskoczyć swoich fanów. Najpierw muzyk udostępnił tytułowy utwór z ostatniej płyty „Szczodre Gody”. Teraz przyszła pora na bonusowy kawałek! Poznajcie „Hej, tam za górą…”!

 

„Szczodre Gody” to drugi album Velesara. Płyta utrzymana jest w klimacie folk – metalowym oczywiście. Znajdziemy na niej 12 autorskich kawałków. Całość stylistycznie zbliżona jest do poprzedniego albumu – „Dziwadła”. Na wydawnictwie nie brakuje gości. Velesar zaprosił do współpracy między innymi: Katarzynę Bromirską, Mikołaja Rybackiego, Malwinę Szałęga, Hankę Osifová, Adama Kłoska i Grzegorza Stempla. Autorem okładki jest warszawski artysta Krzysztof Kowalik. Krzysztofa znamy doskonale ze współpracy przy pierwszym albumie „Dziwadła”.

Całkiem niedawno Velesar udostępnił w sieci tytułowy utwór ze swojego albumu. W kawałku „Szczodre Gody” usłyszymy gościnnie na wokalu Igę Suchara. Ponadto, w nagraniu udział wzięli: Marcin Velesar Wieczorek (wokal), Katarzyna Babilas (flet), Ewa Kozieł (skrzypce), Dawid Holona (gitara prowadząca), Piotr Ave Pobłocki (gitara rytmiczna), Michał Misiek Pruszowski (gitara basowa), Łukasz Obiegły (perkusja).

 

Płytę kupić można poprzez osobisty kontakt z formacją!
<tutaj>

VELESAR – Szczodre Gody (feat. Iga Suchara)

 

Dodatkowo, muzyk udostępnił w sieci ukryty bonusowy utwór „Hej, tam za górą…”! Jest to duża niespodzianka dla wszystkich, ponieważ rzadko kiedy muzycy udostępniają bonusowe kawałki. Co ciekawe, jak możemy przeczytać na oficjalnym profilu facebook formacji, utwór powstał spontanicznie i tak samo trafił na album. My bardzo lubimy takie smaczki!

Drodzy Przyjaciele! Koniec roku zbliża się nieubłaganie. Był to dla nas bardzo dziwny rok… Z jednej strony trochę okrojony koncertowo ze względu na obostrzenia pandemiczne (chociaż nie możemy powiedzieć, że był w tej materii całkowicie stracony), a z drugiej – bardzo ważny i niesamowity. Oczywiście z tego powodu, że udało nam się wydać nasz drugi album, zatytułowany „Szczodre Gody„! Teraz jednak pora zacząć myśleć o roku 2022. Aczkolwiek zanim nadejdzie, mamy dla Was jeszcze jeden prezent… Jak niektórzy z Was wiedzą (zwłaszcza ci, którzy posiadają album „Szczodre Gody” w wersji CD), na końcu płyty znajduje się dodatkowy, bonusowy utwór zatytułowany „Hej, tam za górą…”. Kawałek powstał spontanicznie, z potrzeby chwili – i w ten sam sposób trafił na album. 

 

VELESAR – Hej, tam za górą…

 

Płytę kupić można poprzez osobisty kontakt z formacją!
<tutaj>