Transgresja walczy z depresją w najnowszym singlu „Goliat”

facebook | www | instagram | youtube

 

Za nami premiera nowego singla formacji Transgresja. Ciekawi co zespół tym razem dla nas przygotował? Poznajcie kawałek „Goliat”!

 

Kilka dni temu swoją premierę miał najnowszy kawałek zespołu Transgresja. Utwór „Goliat” jest jednocześnie zapowiedzią nadchodzącej nowej płyty grupy. Zasługuje on również na miano sztandarowego dla nowego wydawnictwa. Pozornie łagodniejszy od dotychczas opublikowanych utworów, to właśnie on zdaje się wybrzmiewać najgłośniej z nich, wzbudzając przy tym kalejdoskop emocji i rezonując w głowie na długo po zakończonym odsłuchu. To przede wszystkim opowieść o zmaganiach z depresją – chorobą, która od lat bierze udział w niechlubnym wyścigu o tytuł najczęściej występującej choroby na świecie, co roku zbierającej swoje tragiczne żniwo.

Tytułowy Goliat to symbol potężnej siły, zdolnej do zdominowania każdego, kto stanie na jej drodze. Obleczona w skórę olbrzyma depresja jawi się tu jako niepokonany przeciwnik, z którym walka o odzyskanie kontroli nad własnym życiem wydaje się daremna. Przekazu utworu należy jednak poszukać głębiej. Kluczem do jego zrozumienia jest bowiem kontekst biblijnej historii o upadku Goliata, powalonego przez Dawida jednym pociskiem z procy. Zaskakująca i nagła porażka giganta przybliża do rozgrzewającego serce wniosku stanowiącego meritum nowego singla Transgresji – walka ze swoimi demonami bywa niezwykle trudna, ale nigdy nie jest z góry skazana na porażkę. Trzeba nieustannie próbować – upadać i podnosić się – by coś mogło zmienić się w końcu na lepsze.

Teledysk do „Goliata” powstał przy współpracy z Aleksandrem „Kopruchem” Kozłowskim ze studia Przedmarańcza. W nagraniach do klipu aktywnie uczestniczyła także Wataha Transgresji– społeczność oddanych fanów zespołu. Ujęcia do klipu zostały nakręcone w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie.

 

TRANSGRESJA – Goliat