Keith Richards – reedycja albumu „Main Offender” z okazji 30. lecia wydania

 

Po raz kolejny BMG „chwyta” za duże nazwiska i zapowiada reedycję solowego albumu Keitha Richardsa! Tym razem będzie to trzeci solowy album muzyka – „Main Offender”.

 

Już 18 marca tego roku światło dzienne ujrzy limitowany super-deluxe box set płyty „Main Offender” Keitha Richardsa! Całość ukaże się nakładem BMG. Ten album to kolejny, po zeszłorocznym Live At The Hollywood Palladium i Talk Is Cheap, album z dyskografii artysty, który doczeka się swojej reedycji w formie super deluxe box setu.

Płyta swoją premierę miała w 1992 roku. Czyli dokładnie 30ści lat temu. Nagrana została przez członków grupy X-Pensive Winos: perkusistę i wieloletniego współpracownika Steve’ego Jordan’a (który ostatnio grał na perkusji na trasie The Rolling Stones w 2021 roku), gitarzystę Waddy’ego Wachtel’a, basistę Charley’a Drayton’a, klawiszowca Ivan’a Neville’a, wokalistkę Sarę Dash oraz wokalistów towarzyszących: Bernard’a Fowler’a i Babbi’ego Floyd’a.

Jak zdradza Keith:

Starałem się uniknąć poszukiwania jakiegoś głębszego sensu na tych nagraniach, bo uważam, że nutka tajemniczości i dwuznaczności sprawiają, że zaczynasz myśleć i to jest coś o wiele mocniejszego niż machanie palcem i mówienie ‘wiem co on mówi, rób to, nie rób tego’. Jeśli jesteś muzykiem to cisza jest Twoim płótnem i nigdy nie chcesz jej całkowicie zapełnić… A jednym z najciekawszych fragmentów muzyki jest ten kiedy nie grasz.

 

W wydaniu kolekcjonerskim znajdą się między innymi nie wydane do tej pory utwory z koncertu „Winos Live In London ‘92″, zarejestrowanego w The Town & Country Club, Kentish Town w 1992 roku. Znajdziemy tutaj również 88 stronicową książeczkę z nigdy niepublikowanymi zdjęciami, reprodukcje z m.in. odręcznie pisanymi tekstami utworów, reprint eseju z oryginalnego wydania, a także kopertę z replikami materiałów promocyjnych z trasy koncertowej (pochodzących z archiwów Keitha) oraz wiele więcej.

Nowe wydanie albumu „Main Offender” w formule boxsetu zawiera też kolekcjonerskie pudełko – opakowanie, które jest ręcznie numerowane i stanowi reprodukcję oryginalnego wydania w postaci portretu. W środku znajduje się między innymi pięknie wydana książeczka okładkowa oraz album wytłoczony na wielokolorowym, zadymionym winylu.

 

Przedsprzedaż już trwa! <tutaj>

Keith Richards — Main Offender (30th Anniversary Edition) Deluxe Boxset Unboxing

 

„Main Offender” – Super Deluxe Box Set:

 • 180g wielokolorowy zadymiony winyl oraz CD ze zremasterowanym album
 • Niepublikowany do tej pory koncert Winos Live In London ‘92 na 180g podwójnym winylu i CD
 • Remaster wszystkich nagrań zrealizowany pod okiem oryginalnego producenta płyty i czlonka grupy & X-Pensive Winos, Steve’ego Jordan’a
 • 88-stronicowa, oprawiona w skórę książeczka okładkowa z nigdy nie publikowanymi zdjęciami i ręcznie pisanymi przez Keitha tekstami
 • Materiały promocyjne z trasy Main Offender: kostka do gry na gitarze, naklejka, plakat i wiele więcej

Dostępne są również wersje: 2CD Mediabook, limitowane wydanie z 2 czerwonym 180g winylem, 1 winyl 180 g, 1CD Digipack oraz portale streamingowe.

 

Keith Richards – How I Wish (Live) (Official Lyric Video)

„Main Offender” – Lista utworów:

 1. 999
 2. Wicked As It Seems
 3. Eileen
 4. Words Of Wonder
 5. Yap Yap
 6. Bodytalks
 7. Hate It When You Leave
 8. Runnin’ Too Deep
 9. Will But You Won’t
 10. Demon

„Winos Live In London ‘92” – Lista utworów:

 1. Take It So Hard
 2. 999
 3. Wicked As It Seems
 4. How I Wish
 5. Gimme Shelter
 6. Hate It When You Leave
 7. Before They Make Me Run
 8. Eileen
 9. Will But You Won’t
 10. Bodytalks
 11. Happy
 12. Whip It Up