Tony Iommi (Black Sabbath) nowym utworem promuje własną linię perfum!

 

W sieci dostępny jest nowy utwór, który Tony Iommi udostępnił na potrzeby promocji własnej lini perfum! Poznajcie kawałek „Scent of Dark”.

 

Tony Iommi, wszystkim doskonale znany gitarzysta Black Sabbath, wypuścił do sieci nowy utwór. Muzyk już od jakiegoś czasu zdradzał, że posiada sporo muzyki w zapasie, którą chciałby się podzielić ze swoimi fanami. Poniżej posłuchać możemy „Scent of Dark”, który jednocześnie promuje linię perfum muzyka, która stworzona została we współpracy z włoską firmą Xerjoff i Sergio Momo. 

Tak o utworze wspomniał Tony Iommi:

Miałem ten riff od pewnego czasu, ale nic z nim nie robiłem. Dał nam od jednak fundament, na którym mogliśmy budować resztę. Zaprogramowaliśmy bębny, a Mike Exeter nagrał demo basu i klawiszy, a ja dodałem solówki. Potem dodałem smyczki.

Teledysk, który obejrzeć możecie poniże, został nakręcony w nawiedzonym zamku Sudley w Winchcombe w Gloucestershire.

 

Tony Iommi – Scent of Dark

 

Tony Iommi i Xerjoff – marka perfum

Tony Iommi podczas epidemii zaprzyjaźnił się z uznanym perfumiarzem XerjoffSergio Momo. Panowie postanowili połączyć siły. Oprócz wydanej serii perfum, Momo miał swój udział w utworze „Scent of Dark”. Znajdziemy go w teledysku oraz usłyszymy, ponieważ jest gitarzystą.

 

 

Iommi zdradził, że świat zapachów to coś co go zawsze interesowało. Takie zapachy jak Brut czy Old Spice zawsze dostawał na Boże Narodzenie. Dodaje również:

Kiedy zacząłem jeździć po świecie z Sabbath, zacząłem odkrywać różne rodzaje zapachów z innych krajów i zacząłem je zbierać w trasie. Sergio poznałem przez innego mojego przyjaciela Jimmy’ego Crutchleya (który gra na basie w „Scent Of Dark”) i Sergio uprzejmie wysłał mi pudełko swoich zapachów i zapytał, czy byłbym zainteresowany stworzeniem własnych, czego z pewnością się nie spodziewałem. Nie miałem pojęcia, jak to zadziała, ale Sergio zasugerował, żebym wymyślił listę rzeczy, których zapach lubię. Opracował on kilka różnych próbek stworzonych z moich sugestii i wybrałem ten, który mi się podobał.

Tony Iommi marki Xerjoff to perfumy dla kobiet i mężczyzn. Nutami głowy są Bergamotka, Rum, Geranium i Marakuja. Nutami serca są Cynamon, Singapurska paczula i Skóra. Nutami bazy są Drzewo sandałowe, Wanilia, Karmel, Labdanum i Piżmo.