Wojtek Sarnecki zaprasza – nowy projekt BENIGN NEGLECT: LOVE

 

Wojtek Sarnecki powraca! Po doskonale przyjętym debiucie „Toward Not Caring” muzyk postanowił zaskoczyć nas nową muzyką.

 

„BENIGN NEGLECT” to nowa seria, którą Wojtek Sarnecki przerywa kilku miesięczne milczenie. Po tym jak w marcu światło dzienne ujrzała debiutancka płyta „Toward Not Caring”, muzyk zniknął na chwilę. Jak się okazuje – pracował w tym czasie nad nowym projektem! To, z czym obecnie powrócił, jest swoistą kontynuacją debiutanckiej płyty. A nowe utwory – to odrzuty, które pierwotnie powstały z myślą o debiutanckiej płycie. Jak zdradza nam Wojtek:

Bardzo ciężką sytuacją dla mnie był moment wyboru utworów na album. Ciężko postanowić, które z moich muzycznych dzieci pokazać światu, a które skazać na zapomnienie w czeluściach szuflady. Ostatecznie musieliśmy z moim producentem ograniczyć się do 14 utworów, które znacie jako TOWARD NOT CARING. Niemniej, nie mogłem darować sobie, że nie zaopiekowaliśmy się odpowiednio pozostałymi ośmioma, które znajdowały się na pierwotnej liście piosenek branych pod uwagę w kontekście płyty. Z tego powodu, tuż po premierze TNC skupiliśmy się na tych szufladowych skarbach i przez kilka miesięcy aranżowaliśmy je oraz realizowaliśmy nagrania. Teraz w końcu będą mogły zająć godne miejsce na tzw. streamingach.
 
BENIGN NEGLECT – bo tak zatytułowana jest cała seria – to 4 pary b-sidów (jak na single
przystało – każdy będzie miał stronę A i B), które zostały podzielone tematycznie. Pierwsza
odsłona – LOVE składa się z dwóch utworów: “S.O.M.H” i “Involuntary Histrionics”. Możecie już ich posłuchać na platformach streamingowych – tutaj.
 
 

Wojtek Sarnecki – BENIGN NEGLECT

 
 
Wojtek Sarnecki – wokalista, songwriter i multiinstrumentalista z Warszawy. Od przeszło
dekady pisze autorskie teksty i muzykę. W marcu bieżącego roku ukazała się jego debiutancka płyta TOWARD NOT CARING, na której znalazło się 14 kompozycji w języku angielskim, których myślą przewodnią jest życiowe odpuszczanie. Teraz Wojtek powraca z niejako kontynuacją tamtego projektu. Już wkrótce pojawią się pierwsze utwory-odrzuty z sesji do jego płyty.