Tomasz Lipa Lipnicki – coverem utworu „Hurt” zapowiada nową płytę „Dźwięki słowa”

 

Całkiem niedawno poznaliśmy pierwszy utwór, który zapowiada nową płytę Tomasza Lipy Lipnickiego. Jest to cover utworu „Hurt”, który większość z nas zna między innymi dzięki wersji Johnego Cash’a.

 

Utwór „Hurt” to ballada rockowa, która wyszła spod ręki Trenta Reznora. Pochodzi ona z płyty „The Downward Spiral” zespołu Nine Inch Nails. Kawałek ten był coverowany przez wielu muzyków, lecz chyba najbardziej znaną wersją jest ta, którą wykonał Johny Cash.

Dzięki Tomaszowi Lipie Lipnickiemu, kawałek „Hurt” znowu jest na tapecie. To właśnie tym utworem muzyk zapowiedział swoją nową solową płytę – „Dźwięki słowa„. Jej premiera została zaplanowana na 23 kwietnia. Co na niej znajdziemy? 11 autorskich kawałków z tekstami znad krawędzi. Lipa nie szczędził zabawy nutami, brzmieniem czy słowem.

 

 

Jak możemy przeczytać w oficjalnym opisie płyty:

Nie ma w nim dużo piosenek o typowej formie. Najważniejsza jest deklamacja i jego głos. W solowych utworach pojawiają się gościnne partie – piękne linie gitary basowej, elektryczne skrzypce, instrumenty perkusyjne i słodki kobiecy wokal. Produkcja z kosmosu – pomoże się odciąć, nabrać dystansu do otaczającego nas świata. Polecamy odsłuch na słuchawkach – wzmagają przeżycia jak teleskop Hubbla.

Tomasz Lipa Lipnicki – Hurt

 

Lista utworów z płyty „Dźwięki słowa”:

 1. Piąty wymiar
 2. Pieśń na wyjście
 3. Kondycja narodu
 4. Ech, wojenko, wojenko
 5. Nad zamglonym jeziorem
 6. Śnieg
 7. Ballada na umieranie
 8. Kto na tak?
 9. Licho
 10. Kobieta i kot
 11. Hurt

 

Płyta „Dźwięki słowa” oraz książka „Jeżozwierz”
(więcej o wydawnictwie poczytacie w naszym poprzednim artykule)
jest już dostępna na oficjalnej stronie Lipy (tutaj).