Dropkick Murphys – koncert w czasie lockdownu w ramach dnia Świetego Patryka

 

17 marca miał miejsce Dzień Świętego Patryka. Irlandzkie święto narodowe. Z tej okazji, tradycyjnie już, odbył się koncert zespołu Dropkick Murphys.

 

Dzień Świętego Patryka (ang. Saint Patrick’s Day, irl. Lá ‚le Pádraig lub Lá Fhéile Pádraig) – to irlandzkie święto narodowe i religijne. Co roku obchodzone jest 17 marca. To święto patrona Irlandii – św. Patryka. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, który to jest narodowym kolorem Irlandii.

Co roku, w tym dniu, organizowane są różnorodne festyny oraz koncerty. Zespół Dropkick Muprhys aktywnie uczestniczył w obchodach Dnia Świętego Patryka przez blisko 24 lata. Można to zatem nazwać swoistą tradycją. W zeszłym roku, z powodu epidemii koronawirusa, grupa zagrała koncert internetowy. Nie inaczej było w tym roku. Koncert zespołu również odbył się, i również miał miejsce w internecie.

 

ST. PATRICK’S DAY… STILL LOCKED DOWN

 

Dropkick Murphys

To folk punkowy zespół, który powstał w Bostonie (Stany Zjednoczone) w 1996 roku. Coś co charakteryzuje grupę to zdecydowanie szybkie i melodyjne kompozycje, w których często usłyszeć można również dudy szkockie, banjo, tin whistle czy mandolina. Zespół w swojej twórczości sięga również po utwory z irlandzkiej muzyki ludowej.