The Gist – premiera debiutanckiego albumu

facebook | youtube | www

 

W zeszłą niedzielę miała miejsce premiera debiutanckiego albumu grupy The Gist! Zapraszamy do poznania nowej twórczości zespołu.

 

The Gist to zespół powstały z inicjatywy – Kierasa – gitarzysty, wokalisty i basisty Kuby Głuszaka, pochodzących z Rudy Śląskiej. Za perkusją zasiadł Kajtek Budziaszek, a całość składu dopełnił Jakub „Riplej” Wypler zajmujący się realizacją i miksem.
 
Co charakteryzuje muzyka grana przez The Gist? To fuzja muzycznych smaków w rockowym wydaniu. Okraszona polskimi tekstami i unikatowymi kompozycjami, które niewątpliwie wychodzą poza dzisiejsze standardy. Co w pełnej krasie pokazuje ich debiutancka płyta. Jak sam zespół o niej mówi:
Te 8 utworów zamkniętych w 45 minutowy album to nasze przygody, emocje oraz refleksje z ostatnich lat.
Na płycie znajdziemy osiem autorskich utworów. Część z nich była już wcześniej opublikowana w ramach zapowiedzi albumu. Okładkę z kolei możecie ocenić na początku artykułu.
 
01. Czarno-biały świat // 02. Meteoryty // 03. Klucz // 04. Róże // 05. Drzewa i grzyby (feat. Kuba Knap, Belmondo) // 06. Już nie pada // 07. Lato po zimie // 08. Afterglow

 

The Gist – debiutancki album