„Czarno-białe ślady” – przedsprzedaż płyty z przebojami Republiki

 

Do przedsprzedaży trafiła właśnie płyta „Czarno-białe ślady”, która jest zapisem koncertu w Radiu Gdańsk, z października 2020 r. Na wydawnictwie znalazły się nowe, akustyczne wersje utworów znanych z płyt kultowego zespołu Republika.

 

 

Czarno-białe ślady” swoich początków sięga 2013 roku. Impulsem do powstania projektu była kolejna rocznica odejścia Grzegorza Ciechowskiego – lidera zespołu Republika. Pierwszy koncert został na tyle ciepło przyjęty, że przedsięwzięcie trwa do dzisiaj. Początkowo duet, obecnie występuje jako trio: Jacek BończykZbigniew Krzywański oraz Kuba Nowak.

W październiku tego roku, projekt Czarno-białe ślady został zaproszony do Radia Gdańsk, by dać koncert, który teraz ukazuje się na płycie. Wydawnictwo wypełnione jest nowymi i akustycznymi interpretacjami przebojów Republiki.

Tak koncert wspominają artyści – Jacek Bończyk, Zbigniew Krzywański oraz Kuba Nowak:

Zagraliśmy zamknięty, wręcz intymny koncert, sprawiając sobie przyjemność występu w świetnym miejscu, w otoczeniu zawodowych realizatorów, prezentując nowe wersje znanych republikańskich utworów. Ale w szczególny sposób dotarło też do nas, że każdy przekaz czy artystyczna wiadomość, muszą mieć możliwość dotarcia do odbiorcy. Potrzebujemy tej relacji jak tlenu. A pozbawieni jej pozwalamy na zadawanie zbyt wielu bezradnych pytań o sens naszej drogi. Zapis i przebieg tej sesji nagraniowej poleciał w radiowy eter i pozostaną na tej płycie. Zawsze warto zostawić po sobie jakieś ślady.

 

„Czarno-białe ślady” – Republika w akustycznym wydaniu

Album „Czarno-białe ślady” swoją premierę będzie mieć 29 stycznia 2021 roku. Nagrany w składzie Jacek Bończyk, Zbigniew Krzywański oraz Kuba Nowak ukaże się nakładem wytwórni MTJ.

Na płycie znajdziemy utwory: „Psy Pawłowa”„Odchodząc”„Arktyka”„Tu jestem w niebie”
„Przeklinam cię za to”„Tak tak to ja”„Nie pytaj o PolskꔄBiała flaga”„Tobie wybaczam”, „Obcy astronom”„Koniec czasów”.

Pre-order jest już dostępny i można go zamawiać w oficjalnym sklepie internetowym wydawnictwa MTJ: tutaj. Wszystkie zakupione w ten sposób egzemplarze zostaną wysłane już 17 grudnia 2020 r.

 

„Czarno-białe ślady” – Biała flaga – Mrowisko 2019