The Exploited, Gwar, Gorgonzolla, Transgresja, Pull The Wire i inni na Pol’and’Rock Festival 2022!

 

Ostatni poniedziałek to nie lada gratka dla fanów Pol’and’Rock Festival. Organizatorzy ogłosili bowiem aż 11 zespołów, które zagrają na tegorocznej edycji wydarzenia. Poznajcie ich!

 

Przed nami kolejna edycja Pol’and’Rock Festival. W tym roku festiwal odbędzie się po raz 28. Tegoroczne wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 4 – 6 sierpnia. Jakiś czas temu podano również nową lokalizację, którą jest lotnisko Czaplinek – Broczyno.

28. Festival Pol’and’Rock odbędzie się pod znamiennym pacyfistycznym przesłaniu: WOJNIE NIE!

Do tej pory poznaliśmy cztery formacje, które zostały zaproszone by w tym roku zagrać na festiwalu. Były to Tagada Jones, The Clutch, Organek i Wolf ALice. Teraz grupa ta została zasilona zespołami The Exploited oraz Gwar.

 

 

Ponadto, Fundacja WOŚP od kilkunastu lat stara się prezentować niezbyt znanych szerszej publiczności ale za to dobrze rockujących wykonawców. Aby ich wyłonić, co roku organizowane są eliminacje. W tym roku miały one miejsce po raz 13sty. Jednak nie co różniły się od tych z poprzednich lat. Wyjątkowo, zespoły zgłoszenia wysyłały online, a wybór dokonany został po przesłuchaniu materiałów (a nie jak do tej pory podczas koncertów z publicznością). Komisji przewodził Jurek Owsiak.

Komisja konkursowa wyłoniła 9 wykonawców:

Żurkowski – występ na Dużej Scenie
Pull the Wire – występ na Małej Scenie
Dziwna Wiosna – występ na Małej Scenie 
Stach Bukowski – występ na Małej Scenie
Makiwara – występ na Małej Scenie 
Transgresja – występ na Małej Scenie 
Dance Like Dynamite – występ na Małej Scenie

Gorgonzolla – występ na Małej Scenie
Criminal Tango – występ na Małej Scenie