Sezamkova odkurza utwory z lat 90tych w albumie „Pirates Of Truth”

Sezamkova – fot.Patrycja Toczyńska

facebook | tidal | youtube | spotify | www

Całkiem niedawno swoją premierę miał album Pirates Of Truth zespołu Sezamkova. Znajdziemy na nim utwory, które grupa nagrała jeszcze w latach 90tych!

 

Historia zespołu SEZAMKOVA przypomina film dokumentalny o formacjach rockowych. Ich początki sięgają 1990 roku i bardzo szybko weszli na muzyczne podwórko. Grali trasy z takimi zespołami jak Acid Drinkers, Houk czy Illusion. Zagrali również koncert na ówczesnym Przystanku Woodstock w Żarach. Ale w momencie, gdy otrzymali propozycję kontraktu – odrzucili go. A stworzony w tamtych latach materiał zarejestrowali właśnie teraz.

Pirates Of Truth swoją premierę miał 16.03.2021. Znajdziemy na nim materiał zespołu, który skomponowany został w latach 90tych. Muzyka grupy Sezamkova w prawdziwie 90’sowym stylu łączy rocka, thrash i heavy metal, wplatając w to elementy jazzu i funky. Klimat ostatniej dekady XX wieku słychać też w sposobie produkcji. Chłopakom udało się utrzymać oryginalny sound i klimat kompozycji unikając pokus cyfrowych możliwości dzisiejszego studia.
 
Tak prezentuje się okładka płyty:
 
 
Album Pirates Of Truth zbiera już pierwsze recenzje. Jedna z nich ukazała się również na naszych łamach, a Barlinecki Meloman tak o niej wspomina:
Najbliżej temu albumowi do heavy metalu. Chociaż o zwykły hard rock też nie jest trudno. O klasycznym brzmieniu, choć zdecydowanie nie zamyka się on na inne style. Właściwie to dużo tutaj eklektyzmu, dzięki któremu zespołowi udało się uniknąć monotonii. (…) To jeszcze nie thrash, aczkolwiek tempa co niektórych solówek (a tych tutaj mnóstwo) robią spore wrażenie.
 
Elementy zaskoczenia? Owszem, są. I to właśnie one czynią Piratów Prawdy swoistą muzyczną ciekawostką. Warto wspomnieć o ukłonach w stronę jazzu czy też muzyki funkowej.
 
 

Sezamkova – „Feel”

 

Aktualnie zespół Sezamkova nie próżnuje i już myśli o wydaniu kolejnego albumu! Nowe numery już czekają w kolejce do nagrania. Formacja udowadnia, że nie straszna im żadna pandemia, a odległość nie jest w stanie zatrzymać pasji i hartu ducha. Zespół nadaje z trzech różnych miast: Warszawa, Lublin, London calling.

Zespół SEZAMKOVA tworzą:

Marcin  <Botul> Mikulski – wokal, gitara

Michał <Mullek> Krasoń  – wokal, gitara

Krzysztof <Kris> Grabań – wokal, gitara basowa

Piotr Kurczuk – perkusja