Focon – fantasy konwent online już w ten weekend!

www | facebook | instagram | twitter

 

Focon – Najbardziej internetowy #konwent w sieci

 

Każdemu, kto usłyszy “konwent”, w głowie pojawiają się wspomnienia z prelekcji, barwne
stoiska wystawców i niepowtarzalna atmosfera związaną z towarzystwem setek ludzi o tych samych zainteresowaniach. To wszystko, a nawet jeszcze więcej już w najbliższy weekend.

 

Focon – pierwszy i prawdopodobnie jedyny taki konwent fantasy odbędzie się już w najbliższy weekend! Wszystkich chętnych do uczestniczenia w nim zapraszamy 24 i 25 kwietnia do specjalnie stworzonej rzeczywistości wirtualnej! Znamy już wszystkich gości, którzy wezmą udział w tegorocznej edycji. Organizatorzy zaprosili ponad 70 osób, a wśród nich są pisarze, muzycy, aktorzy czy cosplayerzy. Z każdym z gości będzie można porozmawiać oraz zadawać swoje pytania.

Jak zdradzają nam organizatorzy przedsięwzięcia:

Najważniejsze przy tworzeniu tej imprezy było to, abyśmy wszyscy mogli być tam razem, tak jak na stacjonarnych wydarzeniach, na których się bawimy, śmiejemy, wymieniamy poglądami… 

Co oferuje nam Focon? Będziemy mogli wziąć udział w panelach, prelekcjach i spotkaniach, ale także „przejść się” do karczmy konwentowej. Karczma przybierze postać mapy z interaktywnymi stolikami, które po kliknięciu przeniosą Was do wideokonferencji Google Meet gdzie będziecie mogli pobyć, porozmawiać i bawić się z innymi fanami. Brzmi nieźle, prawda?

 

 

A dla wszystkich rockowych fanów – wśród gości tegorocznej edycji Focon nie zabraknie mocniejszego uderzenia. Krzysiek Sokołowski, wokalista dobrze znanej formacji Nocny Kochanek, zaprasza na spotkanie w niedzielę o 20:00!

Z Krzysztofem Sokołowskim na Foconie porozmawiamy o tworzeniu tekstów, o zmieniającym się kochankowym poczuciu humoru, o inspiracjach czerpanych z kultury i fantastyki, o tym jak można śmiać się ze smoków i rycerzy oraz o charakterystycznym nadęciu zespołów heavymetalowych, gdy przychodzi do śpiewania o księżniczkach i rycerzach.

Nie zabraknie konkursów (cosplay), wystawców czy gry konwentowej. Organizatorzy zdradzili nam, że wśród wystawców znajdzie się stoisko Wydawnictwa IX, które specjalnie na konwent rozpocznie przedsprzedaż książek dwóch gości Foconu, będą to “Zły człowiek” autorstwa Bruno Grigori i “Leksykon Żywej ŚmierciŁukasza Rzadkowskiego. Dzięki Foconowym wystawcom swoje wnętrza wzbogacicie o niesamowite, fantastyczne obrazy dostępne na stoisku Iked by Azja, albo plakaty Paper&Ink posters. Pełną listę wystawców znajdziecie na stronie Foconu, a będa wśród nich sklepy z koszulkami, grami, komiksami i inne, więc nie zapomnijcie obejrzeć uważnie strefy wystawców.

 

 

Focon – zasady działania platformy

W wybrany konwentowy dzień (sobotę i/lub niedzielę) wystarczy wejść na stronę www.focon.pl i tam będzie znajdowała się mapa wydarzenia. Znajdziecie na niej dwie sale programowe, salę warsztatową, knajpę konwentową i wystawców. Wybieracie gdzie chcecie “pójść” i klikacie w wybrane miejsce na mapie. Link przenosi Was wtedy do strony informacyjnej i wystarczy, że klikniecie “dołącz”, a przeniesiecie się do konferencji Google Meet. Następnie wybieracie, czy chcecie być widoczni (włączając lub wyłączając kamerę) i słyszani (włączając lub wyłączając mikrofon), możecie też dodać zdjęcie w tle, które zastąpi Wasz pokój i jeszcze jedno kliknięcie…. i jesteście w wybranej sali, stoliku, czy u wystawcy.


Focon – cena biletu

Focon jest całkowicie darmowy, ale żeby dać radę go zorganizować potrzebne są fundusze. Dlatego jeśli impreza Ci się podoba możesz kupić bilet lub pluszową fokę i w ten sposób okazać organizatorom wsparcie i przybliżyć nas wszystkich do Foconu 2.0.
W ramach podziękowania za pomoc wraz z zakupem biletu możesz dostać różne bonusy:
– niepublikowane wcześniej opowiadanie Tomasza Kamińskiego – gościa Foconu,
– early access do materiałów z Foconu 1.0 na YouTube (normalnie będą udostępniane sukcesywnie do czasu następnej edycji, ale Ci którzy kupią bilet będą mieli do nich
dostęp w ciągu max 2 tygodni po wydarzeniu)
– papierowy, limitowany bilet,
– miejsce na ścianie chwały na stronie Foconu.