Setheist ostatnim utworem promuje nadchodzącą EPkę „Tre Colori”

facebook | www | youtube

 

W sieci pojawił się już ostatni utwór, którym formacja Setheist promuje nadchodzącą EPkę – „Tre Colori”. Poznajcie kawałek „Rosso”!

 

Niedawno opublikowany utwór „Rosso” podsumowuje finał koncepcji nadchodzącego wydawnictwa zespołu Setheist. EPka „Tre Colori” inspirowana jest nurtem Giallo. Wydawnictwa koncepcyjne są swoistą tardycją grupy. Najlepszym tego przykładem jest poprzdni LP „They”, który w całości poświęcony został teoriom spiskowym.

Setheist tym razem na warsztat wziął nurt Giallo, który osadzony był w we włoskim kinie grozy w latach 70-tych. Jego intensywność, symbolika oraz barwy doskonale widoczne są zarówno na całej EPce, jak i w ostatnim opublikowanym kawałku „Rosso”, do którego wideo znajdziecie poniżej. Obraz i dźwięk nieustannie tutaj walczą o prymat uwagi. Fabuła z kolei jest inspirowana głównie filmami „Profondo Rosso” oraz „Barberian Sound Studio”. Całość ma uwierać, niepokoić oraz kaleczyć, jak nóż.

Powstałe wideo to przede wszystkim wizja gitarzysty zespołu – Tomasza Lato. Do współpracy nad obrazem zaproszono Grupę 13, która ma już na swoim koncie produkcje filmowe dla zespołów z czołówki polskiej oraz światowej sceny metalowej.

 

Setheist – Rosso (Official music video)