Second Sun powraca z przytupem!!!

Niecałe dwa tygodnie temu szczecińska formacja wypuściła teledysk do nowego kawałka “Cataclysm”, a poniżej kilka słów o tak wielkim wydarzeniu dla zespołu.

Second Sun to szczeciński zespół powstały w 2019 r. i od półtora roku regularnie koncertuje po Polsce. Wykonują muzykę, która potocznie nazywana się Djentem, zespół za to określa swoje brzmienie jako Metal Progresywny. Członkowie kapeli grali (niektórzy dalej grają) w wielu innych projektach ze szczecińskiej sceny lokalnej. Największe inspiracje muzyczne zespołu to kapele takie jak Periphery, Gojira, Monuments lub ERRA. Filozofia zespołu (o ile można to wgl tak nazwać) to “brak napiny”. 
 


“W Polsce jest bardzo dużo kapel metalowych, które biorą siebie bardzo na poważnie. Jeżeli chodzi o warstwę muzyczną, bardzo rozkminiamy nasze kompozycje, ale w kontekście naszego ‘imidżu’ staramy się być sobą i utrzymać wszystko w konwencji dobrej zabawy. Często nagrywamy jakieś głupkowate zapowiedzi koncertów – można znaleźć je na naszym instagramie.” 
 „Cataclysm” to jeden z pierwszych utworów, które napisaliśmy po wydaniu serii trzech singli, którymi zadebiutowaliśmy dwa lata temu. Warstwa muzyczna to tak naprawdę symbioza naszych inspiracji ze świata progresywnego metalu i metalcore’u. Jeżeli chodzi o warstwę liryczną, numer opowiada o poczuciu bezradności w obliczu świata zniszczonego nienawiścią, chciwością i obojętnością ludzi- kontynuuje zespół 
 


Ten kawałek to pierwszy singiel promujący epkę, którą kapela tworzyła przez ostatnie parę miesięcy. A premiera zapowiadana jest na lato.  Za miks, tak jak przypadku singla odpowiadał będzie Kuba Sawicki z łódzkiej kapeli IAMONE, która dzieli wokalistę z Second Sun (wokalista Jakub dołączył do kapeli na początku tego roku).  
 

„Dużo osób pytało się nas czy pierwszy riff był inspirowany zespołem Animals As Leaders i faktycznie każdy z nas sporo ich słuchał ale w tamtym czasie nasze główne inspiracje to kapele takie jak Monuments, Humanity’s Last Breath oraz Car Bomb (na którego punkcie obsesje miał nasz gitarzysta Filip)”- dodaje zespół 

 
Klip nagraliśmy w naszym rodzinnym Szczecinie. Za jego realizacją stali nasi serdeczni przyjaciele : Mikołaj Tomczak, Sara Szymkiewicz, Kuba Żelechowski. Za kamerą stanął również nasz basista Kamil Becker. 
 

YT / https://www.youtube.com/watch?v=_GYqQMsLecQ&t=1s 
Spotify / https://open.spotify.com/track/4Jc70lBl61FHeOMLNrg0MX?si=ad50c01cf462450a 
Presspack / https://drive.google.com/drive/folders/19s5Datk48ld-qLNQfDvT-k__x7Q-XO_C 
Social Media / https://linktr.ee/second_ssun?fbclid=IwAR1VN3bbg1Xd4zs0P_sEiWVNwj5ORMWNHd0