Bloodstock Metal 2 The Masses Poland

Bloddstock Metal 2 The Masses Poland uważany jest za najlepszy niezależny festiwal w Wielkiej Brytanii. Najważniejszym zadaniem festiwalu jest pomoc w rozwoju metalowej sceny undergroundowej. A jak zrobić to najlepiej? Otóż wyłaniając, w drodze konkursu, najlepszych wykonawców metalowych. Obecnie festiwal wyszedł poza Wielką Brytanię. I choć główny finał odbędzie się właśnie tam, to możliwość zagrania na nim mają również polskie zespoły. A dokładnie jeden – zwycięzca polskiego finału. 

M2TM to muzyczny konkurs zespołów, które wyłaniane są w tzw. „band battle” czyli scenicznej rywalizacji. Każdy z zakwalifikowanych do konkursu wykonawców zespołów ma możliwość zaprezentowania się publiczności na jednym z pięciu półfinałów. Do tej pory odbyły się one w Łodzi i Wrocławiu. Przed nami jeszcze Warszawa, Kraków i Katowice. Zwycięzcy każdego z półfinału wystąpią na polskim finale w Chorzowie. Dopiero wtedy dowiemy się, kto zagra podczas festiwalu Bloodstock Open Air w Wielkiej Brytanii, na scenie zwanej Hoboglin Newblood Stage. Dla młodego zespołu możliwość grania przed wielotysięczną publicznością to najlepsza okazja by zaistnieć na metalowej scenie. Dodatkowo Dean Guitars przygotował coś extra dla ulubionego gitarzysty i basisty: model gitary dostępny wśród gitar Dean, profil na stronach internetowych UK i USA oraz rabat na produkty Dean przez okres 24 miesięcy. Jak widać nagrody są naprawdę ciekawe. Jest więc o co walczyć. Nic zatem dziwnego, że konkurs cieszy się takim powodzeniem.

Półfinały M2TM to jednak nie tylko część konkursowa. Jest to również możliwość zobaczenia na scenie takich zespołów jak Hostia, Moyra, Sacriversu, Quo Vadis, Jesus Chrysler Suicide, Czarny Bez, Pale Path, Agressiva69, Donuts Hole czy Artillery. Jak więc widać, przekrój naprawdę dobrych kapel jest spory i każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeśli chcecie wspierać artystów z rodzimej sceny muzycznej, nie może Was zabraknąć. Macie bowiem realny wpływ na to, który zespół „przejdzie dalej”. Poziom walczących ze sobą kapel jest naprawdę wysoki. Zapraszamy gorąco do udziału w wydarzeniu. Warto. Być może odkryjecie zespół, który „przemówi” do Was jak żaden inny do tej pory.