ORANŻADA powraca z nowym singlem- „Dzień 2020”

Oranżada w tym roku świętuje 20-lecie swojej drogi artystycznej. Jak lepiej uświetnić taką rocznicę niż wydaniem nowej studyjnej płyty? To przecież najlepszy znak, że zespół jest żywym artystycznym organizmem i dopiero się rozkręca.

 

Oranżada o utworze „Dzień 2020″: „Tekst piosenki powstał w 2020 roku i wynikł z takiego już przesytu złych rzeczy wiszących w powietrzu. Globalizacja, bezmyślni politycy, wściekłość, bezsilność, a potem pandemia. Jest to nic innego jak wołanie o danie nam po prostu spokoju i nie wpieprzanie się w nasze życie.

Oranżada to ewenement na scenie polskiego rocka. Zespół powstał w 2002 roku w Otwocku i od tamtego czasu przeszedł długą ścieżkę na scenie niezależnej. Ogólnopolski rozgłos przyniósł im program MiniMax Piotra Kaczkowskiego w radiowej Trójce, grali w całym kraju w klubach i na największych festiwalach w kraju (Open’er) i zagranicą (Klangbad festiwal, Herzberg, czy Międzynarodowy Festiwal Sztuki w Bremie). Nagrali cztery płyty studyjne i jedną koncertową. Przez 20 lat swojej kariery nieprzerwanie eksplorują przestrzeń muzyki progresywnej, psychodelicznej i alternatywnego rocka, w swoim oniryczno-melodyjnym stylu.

 ‘Karma Tango’ to rzecz o spowijającej nas tasiemcowej rzeczywistości. O niekończącym się tangu takich samych dni i poranków. Okresów poprzecinanych jedynie różnymi snami. To też piosenki o ciągle powstającej na nowo karmie, dwóch tańczących ze sobą światów. Odchodzącego, dekadenckiego i pełnego zachwytu dla samego siebie znanego nam do wczoraj świata- dodają artyści

Karma Tango’ to pierwszy od 10 lat album studyjny zespołu i dziesięć nowych autorskich kompozycji Oranżady. Pięć po polsku i pięć po angielsku. Ukuty przez zespół termin ‘psychodelicje’ będzie prowadzić słuchacza przez świat stworzony przez zespół, w którym jedyną pewną jest słońce, a nam każe się meandrować przez dziwne gęstwiny nowych technologii, finansów, gdzie jedyną opcją jest schować się na chwilę we własnej wyobraźni, lub w ramionach ukochanej osoby, a życie to nieustanna gonitwa za terminami i kupowaniem wciąż lepszego produktu.

Oranżada to:

Robert Derlatka: gitara basowa i śpiew,

Michał Krysztofiak: gitara i śpiew,

Maciej Łabudzki: pianino elektryczne, perkusja, flety

Artur Rzempołuch: perkusja.

 

Ostatnie single:

https://www.youtube.com/watch?v=56TP3CUDgPw

https://www.youtube.com/watch?v=eOW0cbWHjqE

https://youtu.be/TAmm9ziItZQ

 

Linki:

FB: https://www.facebook.com/oranzadaotwock

IG: https://www.instagram.com/oranzada_band/

Bandcamp: https://oranzada.bandcamp.com/

YT: https://www.youtube.com/@oranzada1257

Spotify: https://open.spotify.com/artist/5RUW8H27BM3JlEEx29gzzk

Pozostałe linki: https://linktr.ee/oranzada