Rockowe zakończenie weekendu w Potoku. Czyli XTHE, Bold Wombats i Nie pamiętam

14 maja w Potoku odbyło się niezwykłe wydarzenie. XTHE, Bold Wombats i Nie pamiętam na jednej scenie w ramach Coming Out from the Studio.

 

Na początek parę słów o tym wydarzeniu.. Coming Out from the Studio to seria koncertów i klipów video, prezentujących młode i obiecujące zespoły, które pracują nad swoim materiałem w bielańskim Boddah Studio. Nie powiecie, pomysł zajebisty. Szczególnie, że z młodymi zespołami jest ten problem, że nieważne jak dobrze nie grają ciężko się wybić. 

I tu z pomocą przychodzi właśnie Potok: Drugi Dom Ludzi Rocka. W każdy czwartek i niedzielę możemy przyjść na wschodzące, młodociane zespoły. Tym razem mogliśmy wysłuchać xThe, Bold Wombats i Nie pamiętam. 

 

W niedzielny wieczór na koncercie wschodzących kapel nikt chyba nie oczekiwał tłumów. Jednak xTHE raczej nie interesowało czy grali dla 5 czy 50 osób. Już przy pierwszym kawałku widać było, że muzyka to ich żywioł i że kochają oraz czują to co robią. I to się ceni. Porywająca muzyka nie pozwalająca stać w miejscu, teksty “o czymś” i widoczna chemia między muzykami sprawiały, że chciało się więcej. Mimo, że nie jestem fanem polskich zespołów śpiewających po angielsku tutaj nie raziło to. Wszystko o czym wspomniałam wcześniej po prostu łączyło się tak idealnie, że nie ma się do czego przyczepić. 

 

 

Po krótkiej przerwie na szluga (jeśli czyta to ktoś z ministerstwa zdrowia- oczywiście nie zachęcamy do tego typu zabaw) na scenę wyszedł BOLD WOMBATS. Słyszeliście kiedyś dobry zespół tworzony przez dwie osoby? Jeśli odpowiedź brzmi nie to znak, że nie byliście na ich koncercie. Tego co się działo nie da się wyrazić w paru słowach. To był po prostu sztos! Nie sądziłam że zespół stworzony przez gitarę i perkusję może być aż tak dobry. Na całe szczęście trafiłam właśnie na nich. BOLD WOMBATS szybko wyprowadzili mnie z tak błędnego myślenia i dziękuje im całym sercem. 

 

 

Jako ostatni na scenę wyszedł zespół o dźwięcznej nazwie Nie pamiętam– nie da się ukryć, że to właśnie oni skradli show, “Hydraulicy” czy znienawidzone już przez moją rodzinę “Jezus ma dziś urodziny”, które wybrzmiewa przed absolutnie każdym uroczystym zasiądnięciem do stołu to tylko przykładowe hity, które mogliśmy usłyszeć. Genialna perkusja, gitary i niezwykły głos wokalisty… no idealne zwieńczenie weekendu. Nie wspominając nawet o tym co cenie podczas koncertów najbardziej- czyli ewidentna przyjaźń między kolegami z zespołu oraz budowanie relacji między kapelą a publiką. I Nie pamiętam doskonale zdaje sobie z tego sprawę. 

 

Na sam koniec jeszcze raz ogromne podziękowania dla Potok: Drugi Dom Ludzi Rocka oraz Coming Out from the Studio – szacun za to co robicie. Mało kto dba teraz o wschodzące zespoły. Dlatego z tego miejsca dziękuje w imieniu każdego z nich i róbcie tak dalej! 

 

A chłopakom z xThe, BOLD WOMBATS i Nie pamiętam życzymy samych sukcesów i wspinania na sam szczyt, bo każdy z zespołów na to zasługuje. Raz jeszcze- gratulacje i nie poddawajcie się! 

 

XThe 

https://www.youtube.com/@xthe4907 

https://www.facebook.com/BandxThe 

 

BOLD WOMBATS 

https://www.youtube.com/@boldwombats4245 

https://www.facebook.com/boldwombats/reviews 

 

Nie pamiętam 

https://www.youtube.com/@niepamietam9145 

https://www.facebook.com/niepamietamzabardzo