Muted Message wraca z nową Epką!

Muted Message to młody, szczeciński kwartet poruszający się pomiędzy gatunkami indie, a progresywnego rocka. Zespół rozpoczął działalność w 2019 roku, pierwotnie jako luźny projekt pięciu kumpli z LO4 na szczecińskich Gumieńcach. W 2020 zadebiutował epką „Ago”. 10 maja zespół wydał pierwszego longpleja pt „Left Behind„, promowanego przez trzy, wypuszczone już single : „All We Can Do Is Laugh”, „Nemesia” oraz „In Your Mind”.“Zawsze ciężko określić nam nasze kompozycje jednym terminem. Słuchamy dużo progresywnego rocka, słuchamy dużo popu lub nawet hip-hopu. Każdy z nas wywodzi się z różnych scen. Mikołaj i Adam są ze świata metalcore’u i emo, Maks i Alek mają swój  background w muzyce jazzowej więc “Left Behind” jest tak naprawdę wypadkową wszystkiego co na nas działało przez ostatnie lata. Wierzymy, że udało się z chaosu naszych inspiracji stworzyć coś spójnego i unikalnego”

 

Zespół nagrał ślady samodzielnie, natomiast za miks i master odpowiadał Waldemar Jędruszak znany z takich kapel jak Scylla, ODC lub Hackard.

Od wydania epki „Ago” zespół regularnie koncertuje. Oprócz autorskich koncertów, supportów przed polskimi (Luxtorpeda, Kacperczyk, Vito Bambino, Illusion) i zagranicznymi artystami zespół na swoim koncie ma między innymi występ na finale szczecińskiego Festiwalu Garaż, szczecińskich Juwenaliach i No Tomorrow Fest 2022. Główne inspiracje muzyczne to artyści/kapele takie jak : Eternity Forever, Emarosa, Paramore czy Ocean Alley.


Mikołaj Tomczak – gitara, wokal
Adam Leśniewicz – gitara, wokal
Maksymilian Kwidziński – bas, wokal
Alek Kulbacki – Perkusja