Riverside z akustyczną EPką „Acoustic Session”

Zdjęcie – oficjalny profil fb zespołu

 

Zespół Riverside udostępnił w sieci EPkę „Acoustic Session”, na której znajdziemy akustyczne wersje już dobrze znanych utworów grupy. 

 

28 września 2018 roku światło dzienne ujrzał siódmy studyjny krążek grupy Riverside. Na płycie „Wasteland” znalazło się 9 utworów. Zespół sporo koncertował promując nowe dzieło. Miały również miejsce występy akustyczne, które zainspirowały zespół do wydania EPki z nowymi aranżacjami znanych już utworów. 

Jeśli pojawia się okazja, żeby tworzyć jakiś materiał, który nie klasyfikuje się jako rock progresywny, staramy się to zrobić. Trochę na przekór łatce, którą się do nas dopasowuje. Kiedyś też usłyszałem, że dobre piosenki da się zagrać na gitarze przy ognisku. Chcieliśmy sobie udowodnić, że jesteśmy w stanie zrobić to z naszymi kompozycjami.

 

Riverside – „Acoustic Session”

W sieci posłuchać możemy nowej EPki zespołu Riverside. Znajdziemy na niej pięć akustycznych wersji utworów, które są już doskonale znane fanom grupy. Płytę można dostać w rozszerzonej reedycji ostatniego wydawnictwa „Wasteland”. 

Mariusz Duda, lider kapeli:

Pomysł na EPkę powstał podczas występów promujących płytę „Wasteland” w sklepach, gdzie wykonywaliśmy akustyczne wersje naszych utworów. Wydaliśmy ten dodatek rok po oryginalnej płycie, bo materiał po prostu wcześniej nie istniał. Mamy nadzieję, że zrobiliśmy tym samym doskonały świąteczny prezent naszym fanom. 

Utwory, które znajdziemy na „Acoustic Session”:

  1. Vale Of Tears
  2. Out Of Myseld
  3. O2 Panic Room
  4. River Down Below
  5. Wasteland – live intro