Pucha dla Sierściucha – koncert charytatywny dla schroniska Promyk

 

Pucha dla Sierściucha

 

Przed nami kolejna edycja koncertu charytatywnego w ramach wydarzenia Pucha dla Sierściucha! Już 15 lutego zapraszamy do Gdańska!

 

Inicjatywa Pucha dla Sierściucha istnieje od 2011. Jej inicjatorką jest Oliwia Bartuś – Staszak, wokalistka Trójmiejskiej formacji Arshenic. Pierwsze wydarzenie było odpowiedzią na apel schroniska dla zwierząt Promyk. Potrzebne były wówczas puszki dla kotów, szczeniaków oraz psów starszych, które nie mogły jeść już suchej karmy.

Pucha dla Sierściucha jest wspierana przez zespoły oraz artystów, którzy również przejmują się losem zwierząt. W poprzednich edycjach usłyszeć mogliśmy Coco Bongo, Po godzinach, Ola Kotłowska Band, Lamia Reno oraz Adam Bendler (stand up). Wstępem na koncert jest puszka z karmą. Podczas pierwszej edycji zebrano 120 kg karmy! Ta liczba z roku na rok się zwiększa, ponieważ już podczas ostatniej edycji zebrano 340 kg! Jak mówi organizatorka Oliwia:

Wiedzieliśmy, że wiele osób chce pomagać, jednak schronisko dla zwierząt czasem kojarzy się z miejscem, do którego wejście jest obciążające emocjonalnie. Zaproponowaliśmy więc w wydarzeniu, aby każdy kto chce pomóc, a z jakiegoś powodu sam nie może się wybrać do schroniska, przyniósł w dniu koncertu swoją puszkę, która zostanie przekazana bezpośrednio do schroniska.

 

Pucha dla Sierściucha – szczegóły tegorocznej edycji

 
Przed nami siódma edycja koncertu w ramach akcji Pucha dla Sierściucha. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w Gdańskim klubie Medyk 15 lutego. Na scenie usłyszymy wokalistów Akademii Wokalu Star Project. Nie zabraknie największych hitów z gatunku pop i rock.
Jak zawsze, podczas imprezy obecni będą także wolontariusze i pracownicy schroniska, którzy opowiedzą o wolontariacie i innych możliwościach pomocy. Wstępem jak zawsze jest puszka karmy dla zwierząt.
 
 
 

Arshenic – teledysk do utworu „Monster”

Dwa lata temu swoją premierę miał teledysk do utworu „Monster” zespołu Arshenic. Klip nakręcony był w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Gdyni. Jego celem było oswojenie ludzi z widokiem schronika i bezdomnych zwierząt. Oraz zwrócenie uwagi publiczności, na konieczność pomocy zwierzętom. Utwór znajdziemy na najnowszej płycie zespołu Final Collision, która dostępna jest zarówno w wersji fizycznej jak i cyfrowej na Spotify i Itunes.