Pol’and’Rock Festival z nowym ogłoszeniem!

[Tegoroczna edycja została odwołana. Szczegóły.]

 

 

Tegoroczna edycja Pol’and’Rock Festival zapowiada się coraz bardziej ciekawie! Za nami kolejne ogłoszenie, które na pewno zadowoli dużą część publiczności.

 

W cotygodniowej audycji „Zaraz Będzie Ciemno” na antenie radia Antyradio, Jurek Owsiak ogłasza regularnie kolejnych wykonawców, którzy pojawią się na tegorocznym Przystanku Pol’and’Rock Festival. W dniu wczorajszym ogłoszony został zespół Clutch!

 

Clutch na Pol’and’Rock Festival!

Clutch. zdjęcie: Dave Brodsky

 

Clutch założony został w 1991 roku. Debiutował dwa lata później wydawnictwem „Transnational Speedway League”. Na swoim koncie ma 12 albumów. Najnowsze wydawnictwo kapeli, „Fortunate Son” z 2019 to świeże nagranie klasycznego singla i część Weathermaker Vault Series, którą muzycy promowali podczas europejskiej trasy koncertowej. 

Muzyka, którą gra wywodzący się z Germantown w stanie Maryland kwartet, to kwintesencja amerykańskiego hard rocka. Wielowymiarowe brzmienie, sięgające po inspiracje do nostalgicznych dźwięków bluesa i amerykańskiej muzyki folkowej, które łączą z elementami przywodzącymi na myśl psychodeliczne kawałki z lat 60. ubiegłego wieku, jest przesycone poczuciem ogromnej twórczej wolności.

Skład kapeli:

  • Tim Sult – gitara
  • Dan Maines – gitara basowa
  • Jean-Paul Gaster – perkusja
  • Neil Fallon – wokal, gitara rytmiczna