ORBITA WIRU wraca z nową muzyką. Zobacz klip do utworu „Z innej beczki”

 
 
 

ORBITA WIRU prezentuje teledysk do najnowszej piosenki zatytułowanej „Z innej beczki”. Utwór jest pierwszym publicznym zwiastunem prac nad piątym albumem zespołu.

 

„Z innej beczki” to najnowszy kawałek warszawskiej formacji Orbita Wiru. Utwór porusza ważki temat pogłębiających się problemów w komunikacji międzyludzkiej, zanik kultury dyskursu i dialogu oraz agresję w debacie publicznej.

Jak zdradza Tomasz Serwatko, lider, wokalista i gitarzysta grupy:

Coraz mniej jest w nas empatii, a coraz więcej egoizmu i agresji. Coraz rzadziej jesteśmy w stanie wysłuchać krytyki na swój temat i z pokorą potrafimy nawiązać twórczy dialog. Twórczy, bo zgoda buduje, a niezgoda… Najczęściej udajemy, że pewne słowa nie padły, zmieniamy sens rozmowy lub zakrzykujemy współrozmówcę. Takie sytuacje obserwujemy zarówno w życiu codziennym, jak i w debacie publicznej. Ta zła energia gdzieś się kumuluje i w pewnym momencie nastąpi eksplozja. Stąd nasz apel: wróćmy do sedna!

ORBITA WIRU – Z innej beczki /Official Video/ [2022]


ORBITA WIRU to trójka niespokojnych dusz poruszająca się między rockiem, metalem oraz alternatywą. Mają na swoim koncie cztery autorskie albumy, a pochodząca z ostatniego wydawnictwa kompozycja VooVoo „Nim stanie się tak”, mocna rockowa interpretacja znanego hitu, szczególnie przypadła do gustu słuchaczom. Niebawem zespół zakończy proces nagrań nowych utworów, które zamkną się w formę piątego albumu zespołu.