Orbita Wiru – premiera nowego albumu „Hipis 2020” już w lutym!

facebook | instagram | youtube

 

Już w lutym światło dzienne ujrzy kolejny album warszawskiej formacji Orbita Wiru! Zapraszamy do poznania szczegółów wydawnictwa.

 

Przed nami premiera nowego wydawnictwa zespołu Orbita Wiru. “Hipis 2020” będzie czwartym albumem w dorobku grupy. Światło dzienne ujrzy dokładnie 20 lutego. Wydawcą albumu jest Serwat Art Factory.

Podczas dwóch dekad działalności Orbita Wiru dała się poznać słuchaczom między innymi za sprawą takich utworów jak „Moja mała furia” czy „Choose Like Zinedine Zidane„.  To dzięki nim zespół zdobył statuetkę Super Hitu w telewizyjnym show „Hit Generation” emitowanym w TVP2 w 2009 roku.

Już teraz zapraszamy na koncert premierowy, który odbędzie się w warszawskim VooDoo Club 28 lutego. Szczegóły wydarzenia możecie śledzić na Rockowej Mapie Polski.

 

Orbita Wiru – „Hipis 2020” – szczegóły albumu

 

 

Na płycie „Hipis 2020” znajdziemy 12 autorskich kompozycji oraz jeden cover – „Nim stanie się tak” zespołu Voo Voo. Całość materiału zarejestrowano i zrealizowano w zespołowym studio, co dało pełną kontrolę nad ostatecznym brzmieniem oraz klimatem utworów.

Jakiś czas temu poznaliśmy utwór, który zwiastował nadchodzący album. Posłuchajcie! 

 

Muzyka formacji oscyluje na pograniczu rocka alternatywnego i metalu. Brzmienie nawiązuje też do tradycji punkowych, hipisowskich oraz czystego rocka, nie stroniąc od mocniejszych riffów i szybszych rytmów.